W Guadalajarze znana jedna finalistka. Mecz Sakkari przerwany przez deszcz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Owens / Na zdjęciu: Jessica Pegula
Getty Images / Michael Owens / Na zdjęciu: Jessica Pegula

Jessica Pegula w tym roku znakomicie spisuje się w singlu i deblu. W turnieju WTA 1000 w Guadalajarze amerykańska tenisistka będzie miała szansę na tytuł w grze pojedynczej. Półfinał z udziałem Marii Sakkari nie został dokończony z powodu deszczu.

W Guadalajarze została wyłoniona tylko jedna finalistka. Jessica Pegula (WTA 5) pokonała 7:6(3), 6:1 Wiktorię Azarenkę (WTA 37). W drugim półfinale Maria Sakkari (WTA 6) wygrała 7:5 pierwszy set meczu z Marie Bouzkovą (WTA 38) po 85 minutach. Tenisistki musiały opuścić kort z powodu deszczu. Dokończenie będzie miało miejsce w niedzielę o godz. 20:00 czasu polskiego.

W pierwszym secie Azarenka objęła prowadzenie 4:1, ale Pegula wyrównała na 4:4. Więcej przełamań nie było i doszło do tie breaka. W nim Amerykanka od 3-1 straciła dwa punkty, ale cztery kolejne padły jej łupem. W drugiej partii dwa razy odebrała rywalce podanie i po 89 minutach zameldowała się w finale.

W całym meczu Pegula zaserwowała pięć asów, a Azarenka popełniła sześć podwójnych błędów. Amerykanka wykorzystała trzy z ośmiu break pointów. Wyrównała na 2-2 bilans spotkań z byłą liderką rankingu. Trzy razy trafiły na siebie w zeszłym roku. W Australian Open lepsza była Pegula, a w Berlinie i Indian Wells z wygranych cieszyła się Azarenka. W ubiegłym sezonie miały też zmierzyć się w Madrycie, ale zdobywczyni dwóch wielkoszlemowych tytułów oddała ten mecz walkowerem.

Dla Peguli jest to znakomity sezon. Wystąpi w WTA Finals (od 31 października do 7 listopada w Fort Worth) w singlu i deblu. Razem z Coco Gauff w tym roku zdobyły trzy tytuły i zanotowały finał Rolanda Garrosa. W Guadalajarze Pegula awansowała do drugiego singlowego finału rangi WTA 1000, po Madrycie. Amerykanka będzie miała szansę na drugi triumf w WTA Tour. W 2019 roku wygrała turniej w Waszyngtonie.

Z Sakkari Pegula ma bilans meczów 1-3. Tenisistki te mogą spotkać się po raz trzeci w 2022 roku. W IV rundzie Australian Open zwyciężyła Amerykanka. W Dosze lepsza okazała się Greczynka. Z Bouzkovą Pegula również wygrała jeden z czterech meczów. W obecnym sezonie trafiły na siebie w Indian Wells. Czeszka pokonała Amerykankę 5:7, 6:2, 6:0. Finał w Guadalajarze zaplanowano na godz. 1:00 w nocy czasu polskiego.

Guadalajara Open Akron, Guadalajara (Meksyk) WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,527 mln dolarów sobota, 22 października

półfinał gry pojedynczej:

Jessica Pegula (USA, 3) - Wiktoria Azarenka 7:6(3), 6:1 Maria Sakkari (Grecja, 4) - Marie Bouzkova (Czechy) 7:5* do dokończenia

Czy Jessica Pegula wygra turniej w Guadalajarze?