Novak Djoković zrewanżował się za 2018 rok. Koniec francuskich nadziei w Paryżu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Novak Djoković
PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Novak Djoković

Novak Djoković bez straty seta pokonał Karena Chaczanowa i awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Odpadł ostatni reprezentant gospodarzy, Corentin Moutet.

W ośmiu dotychczasowych pojedynkach z Karenem Chaczanowem Novak Djoković poniósł tylko jedną porażkę - w 2018 roku w finale turnieju ATP w Paryżu. W czwartek ci tenisiści ponownie zmierzyli się w hali Bercy. Serb wziął rewanż za przegraną sprzed czterech lat, zwyciężył 6:4, 6:1 i awansował do ćwierćfinału.

Djoković w czwartek dominował na korcie. Jedyny słabszy moment miał w połowie pierwszego seta, gdy roztrwonił prowadzenie 3:0 i pozwolił Chaczanowowi wyrównać na 3:3. Od tego momentu jednak w pełni przejął inicjatywę i zdobył dziewięć z 11 końcowych gemów.

- Pierwszy set był wyrównany, on miał swoje szanse i przełamał mnie. Ale od drugiej partii byłem innym graczem. Podniosłem swój poziom, lepiej serwowałem i jestem zadowolony z tego, jak się zaprezentowałem - powiedział, cytowany przez atptour.com, Djoković, który od czasu wspomnianej porażki z Chaczanowem wygrał 11 kolejnych meczów w hali Bercy.

Rozstawiony z numerem szóstym Serb w ciągu 87 minut gry zapisał na swoim koncie dwa asy, cztery przełamania i 17 zagrań kończących. W ćwierćfinale tenisista z Belgradu zmierzy się z Lorenzo Musettim, z którym ma bilans 2-0.

W Rolex Paris Masters 2022 nie ma już reprezentantów gospodarzy. Kwalifikant Corentin Moutet, ostatnia nadzieja gospodarzy, w czwartek dzielnie walczył ze Stefanosem Tsitsipasem, ale w dwóch setach musiał uznać wyższość oznaczonego numerem piątym Greka.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Tsitsipasa będzie Tommy Paul. Amerykanin, nieoczekiwany pogromca z II rundy Rafaela Nadala, poszedł za ciosem i w 1/8 finału wyeliminował kolejnego Hiszpana, Pablo Carreno, turniejową "14".

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja) ATP Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 5,415 mln euro czwartek, 3 listopada

III runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Corentin Moutet (Francja, Q) 6:3, 7:6(3) Novak Djoković (Serbia, 6) - Karen Chaczanow 6:4, 6:1 Tommy Paul (USA) - Pablo Carreno (Hiszpania, 14) 6:4, 6:4

Młodzi na fali w Paryżu. Felix Auger-Aliassime zakończył karierę francuskiego weterana