Taylor Fritz wygrał starcie pokoleń. Faworyci ze stratą seta

W poniedziałek ruszyła rywalizacja na kortach twardych w ramach zawodów ATP 500 w Acapulco. Awans do II rundy wywalczyli wysoko rozstawieni Casper Ruud, Holger Rune i Taylor Fritz, choć nie obyło się bez problemów.

Rafał Smoliński
Taylor Fritz PAP/EPA / David Guzman / Na zdjęciu: Taylor Fritz
Rozstawiony z trzecim numerem Taylor Fritz zmierzył się w poniedziałek na głównej arenie ze swoim utytułowanym rodakiem Johnem Isnerem. Starszy z reprezentantów USA wygrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych górą był 25-latek z Kalifornii, który w poniedziałek zadebiutował w Top 5 (więcej tutaj). To on zwyciężył ostatecznie 3:6, 6:3, 6:4 i dzięki temu wyrównał bilans rywalizacji z 37-letnim rodakiem na 3-3.

W środę Fritz zmierzy się z Denisem Shapovalovem. Kanadyjczyk także powrócił ze stanu 0-1 w setach, aby pokonać Miomira Kecmanovicia 6:7(4), 6:0, 7:5. Było to jego trzecie z rzędu zwycięstwo nad Serbem w głównym cyklu. Teraz zagra z Amerykaninem, z którym ma bilans 5-2 w tourze.

Oznaczony drugim numerem Casper Ruud także miał trudną przeprawę w Acapulco. W I rundzie Norweg trafił na kwalifikanta Guido Andreozziego i po tie-breaku trzeciej partii zwyciężył finalnie Argentyńczyka 6:4, 4:6, 7:6(2). W środę jego przeciwnikiem będzie Japończyk Taro Daniel, który wygrał z Amerykaninem Jeffreyem Johnem Wolfem 6:4, 6:4.

Również grający z "czwórką" Holger Rune miał problemy na inaugurację otwartych mistrzostw Meksyku. Zdolny Duńczyk przegrał pierwszego seta po tie-breaku, ale w dwóch kolejnych był już lepszy od Bena Sheltona. Pokonał ostatecznie Amerykanina 6:7(7), 6:4, 6:2 i zameldował się w 1/8 finału. Jego kolejnym rywalem będzie Portugalczyk Nuno Borges lub Amerykanin Nick Chappell.

Do drugiej fazy zakwalifikowali się także inni rozstawieni gracze. Oznaczony "szóstką" Amerykanin Frances Tiafoe wygrał z Japończykiem Yoshihito Nishioką 7:6(6), 6:4. W nagrodę spotka się w środę z doświadczonym Hiszpanem Feliciano Lopezem, który odprawił Amerykanina Christophera Eubanksa (7:6, 6:4).

Ze zwycięstwa cieszył się ponadto grający z "siódemką" Tommy Paul. Amerykanin wygrał z Ekwadorczykiem Emilio Gomezem 6:1, 7:6(4). Teraz spotka się ze swoim rodakiem Michaelem Mmohem, z którym w latach 2016-2019 wielokrotnie mierzył się w imprezach niższej rangi. Mmoh zwyciężył na inaugurację Amerykanina Marcosa Girona 7:6(3), 6:1.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)