Hiszpański weteran nie wykorzystał dzikiej karty w Houston. Błysk dwukrotnego mistrza

Fernando Verdasco zmarnował dziką kartę i przegrał z Jasonem Kublerem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Houston. Lepiej zaprezentował się inny weteran i były mistrz tej imprezy, Steve Johnson.

Marcin Motyka
Fernando Verdasco Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Fernando Verdasco
Fernando Verdasco obecnie jest cieniem tenisisty sprzed lat, kiedy był w czołowej "10" rankingu i pokonywał najlepszych. Hiszpan zniknął z największej sceny, ale w tym tygodniu otrzymał szansę od organizatorów turnieju ATP w Houston, gdzie w 2014 roku zdobył tytuł. Madrytczyk zmarnował jednak dziką kartę i w I rundzie przegrał 6:7(7), 0:6 z rozstawionym z numerem szóstym Jasonem Kublerem.

Tym samym 39-letni Verdasco czeka na wygrany mecz na poziomie ATP Tour od września, kiedy w Sofii ograł Nikołoza Basilaszwilego. Z kolei Kubler, dla którego to ósme zwycięstwo w głównym cyklu w sezonie 2023, w II rundzie zmierzy się z Danielem Elahim Galanem. Kolumbijczyk wyeliminował Zhizhena Zhanga.

Szansę wykorzystał za to inny weteran i były triumfator US Men's Clay Court Championships, Steve Johnson. Amerykanin, mistrz tej imprezy z sezonów 2017-18, pokonał 7:6(5), 1:6, 6:1 Facundo Bagnisa. Kolejnym rywalem 33-latka z Kalifornii będzie rodak, najwyżej rozstawiony Frances Tiafoe.

Z dobrej strony pokazał się też inny doświadczony Amerykanin, Denis Kudla. 30-letni reprezentant gospodarzy zaserwował pięć asów, uzyskał cztery przełamania i w trzech setach wygrał Aleksandarem Vukiciem, kwalifikantem.

Inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego numerem czwartym Johna Isnera, zwycięzcy w Houston sprzed dekady, będzie Gijs Brouwer. Holender ani razu nie stracił podania i w 75 minut uporał się z Aleksandarem Kovaceviciem.

US Men's Clay Court Championships, Houston (USA)