Męczarnie faworytów w Rzymie. Novak Djoković ze straconym setem

Novak Djoković i Casper Ruud mieli problemy w meczach III rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Serb stracił seta z Grigorem Dimitrowem, a Casper Ruud wyszarpał wygraną w decydującym tie breaku.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Ettore Ferrari / Na zdjęciu: Novak Djoković
W turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie Novak Djoković wraca do rywalizacji po trzytygodniowej absencji. Serb nie ukrywa, że nie jest w optymalnyej dyspozycji i w niedzielę było to widoczne. W spotkaniu III rundy z oznaczonym numerem 26. Grigorem Dimitrowem męczył się ze swoją grą, ale ostatecznie zwyciężył 6:3, 4:6, 6:1.

Momentami bardzo pasywny i popełniający sporo nietypowych dla siebie błędów Djoković mógł zwyciężyć bez straty seta, lecz w drugiej partii roztrwonił prowadzenie 4:2. Nieco na własne życzenie przedłużył mecz do trzeciej odsłony, w której jednak oddał Dimitrowowi tylko gema.

- Mogłem wygrać w dwóch setach, ale trochę obniżyłem swój poziom. W trzeciej partii wróciłem do dobrej gry, a kluczowe było szybko zdobyte przełamanie. Jestem zadowolony z tego, jak zakończyłem mecz - mówił, cytowany przez atptour.com, najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Djoković, który podwyższył na 11-1 bilans konfrontacji z Dimitrowem.

Bardzo duże kłopoty miał też Casper Ruud. Oznaczony numerem czwartym Norweg potrzebował ponad dwóch godzin gry i decydującego tie breaka, aby pokonać Aleksandra Bublika. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Laslo Djere.

W zaległym z poprzedniego dnia włoskim meczu II rundy rozstawiony z numerem 18. Lorenzo Musetti ograł posiadacza dzikiej karty Matteo Arnaldiego. W 1/16 finału 21-latek z Carrary zmierzy się się z Francesem Tiafoe'em. Oznaczony "12" Amerykanin odwrócił losy przerwanego poprzednia dnia z powodu opadów deszczu spotkania z kwalifikantem Danielem Altmaierem.

Rozstawiony z numerem drugim Carlos Alcaraz, który po turnieju w Rzymie powróci na pozycję lidera światowego rankingu, w III rundzie zagra z Fabianem Marozsanem. Węgier, gracz z eliminacji, sprawił niespodziankę i pokonał 4:6, 6:1, 7:6(4) Jiriego Leheckę, turniejową "32".

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)