Dwa oblicza Alejandro Davidovicha. Stefanos Tsitsipas nie zdążył przed deszczem

Po nierównym meczu Alejandro Davidovich pokonał Guido Pellę i awansował do III rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Z powodu opadów deszczu plan spotkań na sobotę nie został w pełni zrealizowany.

Marcin Motyka
Alejandro Davidovich Fokina Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Alejandro Davidovich Fokina
Brak stabilności to największa wada Alejandro Davidovicha. Było to doskonale widoczne podczas jego meczu w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie z Guido Pellą. W pierwszym secie Hiszpan zdominował wydarzenia na korcie i nie oddał Argentyńczykowi gema. W drugim na własne życzenie musiał rywalizować w tie breaku. Ostatecznie jednak zdołał zwyciężyć bez straty partii - 6:0, 7:6(4).

Rozstawiony z numerem 27. Davidovich w ciągu 99 minut gry zapisał na swoim koncie jednego asa, cztery przełamania i 26 zagrań kończących. W III rundzie 23-latek z Malagi zmierzy się z oznaczonym "szóstką" Andriejem Rublowem.

Miłym akcentem dla miejscowych fanów było natomiast zwycięstwo Lorenzo Sonego. Włoch zaserwował pięć asów, wykorzystał trzy z sześciu break pointów i pokonał 7:5, 6:3 Yoshihito Nishiokę, turniejową "25".

Bliski wygranej nad Nuno Borges jest Stefanos Tsitsipas, lecz z powodu deszczu mecz został przerwany przy prowadzeniu Greka 6:3, 4:3. Zatrzymane przez opady zostały także spotkania Daniela Altmaiera z Francesem Tiafoe'em i Jiriego Lehecki z Fabianem Marozsanem.

Z kolei w pojedynkach Roberto Bautista - Marco Cecchinato, Yannick Hanfmann - Taylor Fritz, David Goffin - Alexander ZverevEmil Ruusuvuori - Danił Miedwiediew i Lorenzo Musetti - Matteo Arnaldi nie odbito żadnej piłki.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro
sobota, 13 maja

II runda gry pojedynczej:

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 27) - Guido Pella (Argentyna) 6:0, 7:6(4)
Lorenzo Sonego (Włochy) - Yoshihito Nishioka (Japonia, 25) 7:5, 6:3
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Nuno Borges (Portugalia) 6:3, 4:3 *do dokończenia
Daniel Altmaier (Niemcy, Q) - Frances Tiafoe (USA, 12) 6:3, 3:4 *do dokończenia
Jiri Lehecka (Czechy, 32) - Fabian Marozsan (Węgry, Q) 6:4, 1:6, 1:2 *do dokończenia