Bohaterowie drugiego planu. Zacięta rywalizacja o... ręcznik

Andriej Rublow pokonał Laslo Djere i awansował do drugiej rundy Rolanda Garrosa. Rosjanin po zakończonym meczu oddał kibicom swoje ręczniki. O jeden z nich odbyła się... zacięta "rywalizacja". Tylko zobacz, co zrobili młodzi fani.

Jakub Fordon
walka o ręcznik Andrieja Rublowa Twitter / Eurosport Polska / Na zdjęciu: walka o ręcznik Andrieja Rublowa
W niedzielę, 28 maja, rozpoczęła się rywalizacja w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. W ten dzień swój mecz rozegrał rozstawiony z "siódemką" Rosjanin, Andriej Rublow. Jego rywalem był Serb, Laslo Djere.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był Rublow. I w pierwszym secie potwierdził swoją wyższość, zwyciężając 6:1. Tyle tylko, że w kolejnej partii lepszy okazał się Djere, który triumfował 6:3 i wyrównał stan pojedynku.

Dwa kolejne sety padły łupem Rosjanina, który ostatecznie wygrał 6:1, 3:6, 6:3, 6:4. Dzięki temu zameldował się w drugiej rundzie Wielkiego Szlema. Tym samym już w środę, 31 maja, czeka go kolejne starcie, jego następnym rywalem będzie Francuz Corentin Moutet.

Po zakończonym spotkaniu Rublowa z Djere, kamera zarejestrowała moment, w którym Rosjanin rzucił kibicom swoje ręczniki. Następnie przygotowywał się on na pomeczową rozmowę z Matsem Wilanderem.

Tymczasem w tle trwała zażarta walka o jego... ręcznik! Dwóch młodych kibiców nie odpuszczało i chciało zabrać ze sobą rzecz, którą oddał Rublow. W momencie, gdy zakończyło się nagranie udostępnione przez oficjalny profil Eurosportu na Twitterze, mieliśmy remis. Obaj wciąż nie zamierzali go puścić. Niewiadomą pozostaje, kto "zwyciężył" w tej rywalizacji.

"Czasami największe dramaty i największe bitwy odbywają się w tle" - podpisała filmik osoba, która wrzuciła go w mediach społecznościowych telewizji.