Dzień niespodzianek w Nottingham. Doświadczona Francuzka przypomniała o sobie

Maria Sakkari już nie gra w turniej WTA 250 w Nottingham. Rozstawiona z numerem pierwszym Greczynka uległa Francuzce Alize Cornet. Odpadła też Chorwatka Donna Vekić.

Maria Sakkari PAP/EPA / JASON O'BRIEN / Na zdjęciu: Maria Sakkari
Maria Sakkari (WTA 8) w ostatnim czasie nie ma powodów do zadowolenia na zawodowych kortach. Z Rolanda Garrosa odpadła już w I rundzie po porażce z Czeszką Karoliną Muchovą, późniejszą finalistką. W tym tygodniu na trawie w Nottinham odprawiła tylko jedną rywalkę. W walce o ćwierćfinał Greczynka przegrała 1:6, 4:6 z Alize Cornet (WTA 72).

W pierwszym secie wisiał w powietrzu wynik 6:0 dla Francuzki. Ostatecznie Sakkari utrzymała podanie po obronie czterech piłek setowych. W drugiej partii Greczynka znów została przełamana dwa razy i przegrywała 1:4. Ruszyła w pogoń i zbliżyła się na 3:4, ale na więcej rywalka jej nie pozwoliła.

W ciągu 98 minut Cornet zdobyła 28 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała cztery z 13 szans na przełamanie. Było to jej czwarte spotkanie z Sakkari. Trzy wcześniejsze padły łupem Greczynki.

33-letnia Francuzka odniosła 25. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, pierwsze w obecnym sezonie. W przeszłości była notowana na 11. miejscu. W ubiegłorocznym Australian Open osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Kolejną rywalką Cornet będzie Włoszka Camila Giorgi lub Amerykanka Elizabeth Mandlik.

Donna Vekić (WTA 20) przegrała 4:6, 1:6 z Viktoriją Golubić (WTA 150). W trwającym 71 minut meczu Szwajcarka wywalczyła 26 z 37 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Spożytkowała pięć z sześciu break pointów. Vekić w Nottingham może się pochwalić triumfem w 2017 i finałem w 2019 roku.

Kolejną rywalką Golubić będzie Heather Watson (WTA 195), która pokonała 6:4, 6:4 Tatjanę Marię (WTA 66). W pierwszym secie Brytyjka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 84 minut wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Maria jest półfinalistką Wimbledonu 2022.

Rothesay Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 259,3 tys. dolarów
środa, 14 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Alize Cornet (Francja) - Maria Sakkari (Grecja, 1/WC) 6:1, 6:4
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Donna Vekić (Chorwacja, 4) 6:4, 6:1
Heather Watson (Wielka Brytania, Q) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:4, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Maria Sakkari wygra wielkoszlemowy turniej?