Pokaz siły mistrzyni Australian Open. Imponujący drugi set

Aryna Sabalenka dała pokaz siły w wielkoszlemowym Wimbledonie 2023 na kortach trawiastych w Londynie. Wiceliderka rankingu w drugim secie nie dała żadnych szans Jekaterinie Aleksandrowej.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / ISABEL INFANTES / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka w Wimbledonie ma za sobą jedną trudną przeprawę. W II rundzie seta urwała jej Warwara Graczewa. W poniedziałek wiceliderka rankingu pokazała moc. Rozbiła Jekaterinę Aleksandrową i jest już w ćwierćfinale.

W pierwszym secie tenisistki długo bez problemów utrzymywały podanie. Jako pierwsza break pointy miała Sabalenka, dwa na 5:3. Aleksandrowa obroniła się, ale od 4:4 straciła dwa kolejne gemy. Rosyjska tenisistka obroniła trzy piłki setowe (z 0-40 doprowadziła do równowagi), ale przy czwartej popełniła podwójny błąd. Drugi set był demonstracją siły Sabalenki. Straciła w nim tylko 11 punktów.

W trwającym 71 minut meczu Sabalenka zaserwowała siedem asów. Zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Miała 13 akcji przy siatce i 11 rozstrzygnęła na swoją korzyść. Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a wykorzystała cztery z 11 break pointów. Posłała 19 kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach (12 popełniła w pierwszym secie). Aleksandrowej naliczono 15 piłek wygranych bezpośrednio przy ośmiu pomyłkach.

Bilans meczów tych tenisistek to teraz 3-3. Po raz drugi trafiły na siebie na trawie. W ubiegłym roku w finale w Den Bosch wygrała Aleksandrowa 7:5, 6:0.

Aleksandrowa po raz pierwszy zagrała w IV rundzie wielkoszlemowej imprezy. W swoim dorobku ma cztery tytuły w WTA Tour. Dwa z nich zdobyła na trawie w Den Bosch (2022, 2023).

Sabalenka w styczniu w Australian Open odniosła premierowy triumf w wielkoszlemowej imprezie w singlu. W Wimbledonie po raz drugi awansowała do ćwierćfinału. Dwa kata temu dopiero w półfinale uległa Czeszce Karolinie Pliskovej.

Kolejną rywalką Sabalenki będzie w środę Madison Keys. Będzie to ich trzecie spotkanie, drugie na trawie. W 2021 roku w Berlinie zwyciężyła Amerykanka 6:4, 1:6, 7:5. W 2018 na korcie twardym w Cincinnati z wygranej cieszyła się Sabalenka.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)