Jaki singiel, taki debel u Tomasza Berkiety

Tomasz Berkieta pozostaje w turnieju deblistów w Wimbledonie. Wspólnie z Henrym Searle zwyciężył w dwóch setach z Duncanem Chanem i Keeganem Ricem.

Tomasz Berkieta Materiały prasowe / Paweł Rychter/Enea Poznan Open / Tomasz Berkieta
Pierwszy mecz w deblu Tomasza Berkiety zakończył się dokładnie takim samym wynikiem jak inauguracja w singlu. 17-letni Polak zwyciężył 6:4, 6:4. Tym razem, wspólnie z Henrym Searle, spotkał się na korcie z Duncanem Chanem i Keeganem Ricem. Na wygraną z Kanadyjczykami potrzebowali nieco ponad godziny gry.

Polsko-brytyjski duet był faworytem meczu. Rozstawieni z numerem ósmym Tomasz Berkieta i Henry Searle rozpoczęli mecz spokojnie, a decydujące o zwycięstwie w pierwszym secie było przełamanie w siódmym gemie na 4:3. Co prawda w następnym gemie Kanadyjczycy mieli szansę na przełamanie powrotne, jednak Berkieta i Searle obronili break pointa. Był to ostatni nerwowy dla nich moment partii.

W drugim secie były trzy przełamania z rzędu. W tenisowym przeciąganiu liny mocniejsi okazali się Berkieta i Searle. Kiedy odebrali podanie Kanadyjczykom po raz pierwszy, doczekali się odpowiedzi. Kiedy zrobili to ponownie, riposty już nie było. Niebawem polsko-brytyjski debel cieszył się z ponownego zwycięstwa 6:4.

Następnymi przeciwnikami Tomasza Berkiety i Henry'ego Searle będą Kaylan Bigun i Yi Zhou, którzy zwyciężyli w trzech setach z Mihaiem Alexandru Comanem i Kevinem Edengrenem. Stawką meczu z amerykańsko-chińskim deblem będzie awans do ćwierćfinału.

Juniorski Wimbledon:

I runda gry podwójnej:

Tomasz Berkieta (Polska, 8) / Henry Searle (Wielka Brytania, 8) - Duncan Chan (Kanada) / Keegan Rice (Kanada) 6:4, 6:4