Duży błąd Igi Świątek. Miał swoją cenę [WIDEO]

Iga Świątek straciła sporą przewagę w pierwszym secie ćwierćfinału Wimbledonu i przegrała 5:7 z Eliną Switoliną. W ostatniej piłce była szansa na przedłużenie partii, ale została zmarnowana.

Iga Świątek w meczu z Eliną Switoliną Twitter / Polsat Sport / Iga Świątek w meczu z Eliną Switoliną
Iga Świątek po raz pierwszy w karierze mierzy się w ćwierćfinale Wimbledonu. Dotarcie do najlepszej ósemki tego turnieju wielkoszlemowego w Londynie jest jej najlepszym osiągnięciem, ale triumfatorka Rolanda Garrosa nie chce się w niej zatrzymać.

Przeciwniczką Polki jest Elina Switolina. W pierwszym secie rywalizacja długo układała się po myśli Igi Świątek, ale nagle straciła dobre tempo. Liderka rankingu WTA przegrała 5:7, choć była na prowadzeniu 5:3.

Końcówka seta to seria nieudanych zagrań Polki i dobrych uderzeń Eliny Switoliny. W ostatniej akcji partii Iga Świątek wydawała się mieć inicjatywę, a jednak po zepchnięciu Ukrainki poza kort, nie potrafiła zakończyć akcji przy siatce. Piłka po miękkim zagraniu Polki wylądowała na aucie.

Po porażce w pierwszym secie sytuacja Igi Świątek mocno skomplikowała się. Do awansu potrzebuje wygranych w drugiej i w trzeciej partii.