"Daliśmy się oszukać". Komentuje, co stało się z Igą na Wimbledonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/TOLGA AKMEN / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Iga Świątek/Wojciech Fibak

Wojciech Fibak wierzył w wygraną Igi Świątek w Wimbledonie 2023, ale najlepsza tenisistka świata zatrzymała się w ćwierćfinale turnieju w Londynie. Fibak wskazał element w grze Polki, który zawiódł.

W tym artykule dowiesz się o:

Iga Świątek przegrała z Ukrainką Eliną Switoliną w meczu ćwierćfinałowym wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. Polka przegrała w trzech setach (5:7, 7:6, 2:6 - więcej TUTAJ) i pożegnała się z londyńską trawą.

Legenda polskiego tenisa ziemnego, Wojciech Fibak, w rozmowie z Polską Agencją Prasową ocenił, że Świątek zabrakło w tegorocznym Wimbledonie dobrego i skutecznego forhendu oraz większej liczby gier na trawiastych kortach z trudnymi rywalkami przed turniejem Wielkiego Szlema.

- Na pewno trzeba popracować nad forhendem. Jeśli poprawi ten element gry, poczuje się na Wimbledonie jak u siebie w domu - powiedział Fibak dla PAP.

Mistrz Australian Open 1978 w grze deblowej dodał, że sześć stosunkowo łatwo wygranych meczów Świątek na trawie w tym roku (trzy w Bad Homburg i trzy na Wimbledonie) sprawiło, że... kibice i eksperci mogli zostać "oszukani".

Jego zdaniem, w kolejnym sezonie obóz Świątek powinien rozważyć opcję, by przed Wimbledonem 2024 rozegrać więcej spotkań na takiej nawierzchni.

- Trochę daliśmy się oszukać przez to, co się działo wcześniej. Tylko, że w tamtych sześciu meczach ona nie mierzyła się z klasowymi tenisistkami. Kiedy przyszło się zmierzyć z trudniejszymi rywalkami, zaczęły się problemy - podsumował Fibak.

Zobacz: Rywalka postawiła Świątek trudne warunki. "Przebieg meczu mógł zaskakiwać"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty