Sędzia została bohaterką. Jabeur nie mogła uwierzyć [WIDEO]

W tie breaku pierwszego seta spotkania pomiędzy Ons Jabeur i Aryną Sabalenką aż kipiało od emocji. W kluczowej akcji Tunezyjka uderzyła w aut. Sokolim okiem popisała się wówczas sędzia.

Dawid Franek
Ons Jabeur Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Pierwszy set półfinału Wimbledonu pomiędzy Ons Jabeur i Aryną Sabalenką miał niezwykle emocjonujący przebieg. Do wyłonienia zwyciężczyni tej partii potrzebny był tie break. Przy stanie 4-4 i serwisie Sabalenki Jabeur popisała się doskonałym forhendem. Arbiter prowadząca mecz - Miriam Bley - wywołała jednak aut. Sędziowie liniowi natomiast milczeli.

Tunezyjka od razu podniosła rękę, prosząc o challenge. Była przekonana, że piłka dotknęła linii choćby małą częścią. Tymczasem system pokazał milimetrowy aut.

Jabeur była załamana i trudno się dziwić. Przy serwisie Sabalenki mogła wyjść na prowadzenie 5-4 w dogrywce, co otworzyłoby jej drogę do wygrania całej partii.

Od tamtego momentu to jednak rywalka grała lepiej i wygrała tie breaka 7-5. Wydawało się również, że zwycięży w całym meczu, ale w drugiej partii to Jabeur była lepsza, triumfując 6:4. Tunezyjka potwierdziła swoją wyższość również w trzecim secie (6:3).