Dzień pożegnań Tomasza Berkiety w Wimbledonie

Tomasz Berkieta zakończył na etapie ćwierćfinału występ zarówno w singlu, jak i w deblu. Polak w duecie z Henrym Searle przegrali z rozstawionymi z numerem drugim Joao Fonsecą oraz Juanem Carlosem Prado Angelo.

Tomasz Berkieta Materiały prasowe / Paweł Rychter/Enea Poznan Open / Tomasz Berkieta
Tomasz Berkieta powrócił na kort tego samego dnia po niepowodzeniu w ćwierćfinale singla. Jedynak z Polski w rywalizacji juniorów poniósł porażkę w dwóch tie-breakach z Jarosławem Deminem.

Na drodze rozstawionych z numerem ósmym Tomasza Berkiety i Henry'ego Searle stanęli grający z numerem drugim Joao Fonseca oraz Juan Carlos Prado Angelo. Dla polsko-brytyjskiego debla było to trzecie i jak się okazało ostatnie starcie w tegorocznym Wimbledonie.

Kluczowe dla pierwszego seta było odebranie serwisu Berkiecie i Searle w gemie na 4:2. Następnie tenisiści z Ameryki Południowej powiększyli prowadzenie przy własnym podaniu i ostatecznie zamknęli partię wynikiem 6:3.

Polak i Brytyjczyk starali się jeszcze poderwać do walki w drugim secie, ale historia była podobna. Tym razem stracili serwis w gemie na 3:2 dla Fonseci oraz Angelo, a że przez cały mecz nie przełamali przeciwników, to ci konsekwentnie doprowadzili do wyniku 6:4. Tak zakończył się występ Tomasza Berkiety w tegorocznym Wimbledonie, w którym osiągnął ćwierćfinał zarówno w singlu, jak i w deblu.

Wimbledon:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Joao Fonseca (Brazylia, 2) / Juan Carlos Prado Angelo (Boliwia, 2) - Tomasz Berkieta (Polska, 8) / Henry Searle (Wielka Brytania, 8) 6:3, 6:4