Niesamowity zwrot akcji w meczu Polaka

Mimo porażki w pierwszym secie Tomasz Berkieta pokonał faworyzowanego Meksykanina Rodrigo Pacheco Mendeza i awansował do ćwierćfinału juniorskiego Wimbledonu. 16-latek z Warszawy był już bardzo bliski porażki w tym spotkaniu.

Adrian Nuckowski
Tomasz Berkieta Materiały prasowe / Paweł Rychter/Enea Poznan Open / Tomasz Berkieta
Przed 16-letnim Tomaszem Berkietą stało nie lada wyzwanie. W starciu o ćwierćfinał juniorskiego Wimbledonu jego rywalem był jeden z głównych faworytów do triumfu w całej imprezie, rozstawiony z numerem 2, Rodrigo Pacheco Mendez.

Dla losów pierwszego seta kluczowe było jedno przełamanie. Polak stracił swoje podanie już w drugim gemie serwisowym i nie był w stanie dobrać się do skóry Meksykanina, mimo że w pewnym momencie pojawił się cień szansy. Ostatecznie Pacheco Mendez wygrał premierową odsłonę 6:4.

Mimo obustronnych break pointów w drugiej partii każdy z zawodników utrzymał swoje podanie i o losach seta decydował tie-break. W nim koncertowo zagrał Berkieta wygrywając do 2, doprowadzając do finałowej rozgrywki.

Polak poszedł za ciosem i błyskawicznie przełamał rywala na początku trzeciego seta. Berkieta konsekwentnie także utrzymywał swoje gemy serwisowe, nie dajac rywalowi najmniejszych szans na przełamanie. Polak ostatecznie wygrał 6:4 i awansował do ćwierćfinału. W nim spotkania się z rozstawionym z 5, Jarosławem Deminem.

The Championship, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasy, pula nagród 44,7 mln funtów
środa, 12 lipca

III runda gry pojedynczej juniorów:

Tomasz Berkieta (Polska, 15) - Rodrigo Pacheco Mendez (Meksyk, 2) 4:6, 7:6(2), 6:4