Pupil gospodarzy przetrwał zagrożenie. Rewelacyjny Australijczyk

Frances Tiafoe w czterech setach pokonał Adriana Mannarino w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open. Kolejnym rywalem pupila miejscowej publiczności będzie rewelacyjny Rinky Hijikata.

Marcin Motyka
Frances Tiafoe PAP/EPA / Sarah Yenesel / Na zdjęciu: Frances Tiafoe
Choć Frances Tiafoe obecnie nie jest najwyżej notowanym amerykańskim tenisistą, bez wątpienia to pupil fanów z USA. Jego występy przyciągają kibiców na trybuny i nie inaczej było w piątek, kiedy na Louis Armstrong Stadium zmierzył się z Adrianem Mannarino w III rundzie US Open 2023. 25-latek z Maryland nie zawiódł miejscowych widzów i pokonał rozstawionego z numerem 22. Francuza 4:6, 6:2, 6:3, 7:6(6).

Tiafoe to showmen. Ale podobnie można określić Mannarino, dlaczego piątkowy mecz był niezwykle efektowny. A faworyzowany Amerykanin wcale nie miał łatwo. Po przegranym pierwszym secie musiał odrabiać straty, a w czwartej partii przegrywał 2:4, lecz doprowadził do tie breaka, w którym zwyciężył 8-6.

- Mimo że przegrałem pierwszego seta, czułem, że jestem lepszym tenisistą i od początku drugiej partii odnalazłem swój rytm. Muszę przyznać, że gra z nim jest irytująca. On dobrze się broni, jest wytrzymały i gra niską piłką, co sprawia, że masz ochotę, by podejmować nadmierne ryzyko. Cieszę się, że wygrałem i awansowałem do IV rundy - skomentował oznaczony "dziesiątką" Tiafoe, cytowany przez atptour.com.

25-letni Amerykanin szósty raz w karierze znalazł się w 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego, a po raz czwarty z rzędu w Nowym Jorku. Jego kolejnym rywalem będzie debiutant w tej fazie imprezy Wielkiego Szlema, Rinky Hijikata, z którym nigdy nie grał.

Hijikata zapracował na miano rewelacji US Open 2023. Notowany na 110. miejscu w światowym rankingu Australijczyk występuje w Nowym Jorku dzięki dzikiej karcie i wyeliminował trzech wyżej notowanych przeciwników. W piątek wygrał 6:3, 6:3, 4:6, 6:3 z Zhizhenem Zhangiem, sensacyjnym pogromcą zeszłorocznego finalisty, Caspera Ruuda.