Potężny skandal. Wszyscy słyszeli, co Rosjanin krzyczał w Nowym Jorku

Danił Miedwiediew zrobił się nerwowy, gdy sytuacja na korcie nie układała się po jego myśli. Podczas meczu II rundy wielkoszlemowego US Open 2023 Rosjanin miał pretensje do kibiców. Zareagował w bardzo zdecydowany sposób.

Rafał Smoliński
Danił Miedwiediew Twitter / Eurosport_PL / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
W ramach czwartkowej sesji wieczornej na Louis Armstrong Stadium organizatorzy zaoferowali kibicom do obejrzenia pojedynek Daniła Miedwiediewa z Christopherem O'Connellem. Wydawało się, że tenisista z Moskwy odniesie rutynową wygraną, bo prowadził już 6:2, 6:2, 4:2, ale w końcówce trzeciego seta zrobiło się nerwowo.

Australijczyk pokazał wielką wolę walki i odrobił stratę przełamania. W tym momencie chcący dłużej oglądać spotkanie kibice zaczęli wspierać tenisistę z Antypodów. W efekcie O'Connell obronił w tie-breaku dwie piłki meczowe i niespodziewanie zamknął seta.

Wściekły Miedwiediew zaczął gestykulować w kierunku swojego sztabu. Był niezadowolony, że trzeci set nie ułożył się po jego myśli. Rosjanin wyraźnie się zagotował i zdawał się mieć pretensje do całego świata tylko nie do siebie.

Oberwało się również dwóm fankom, które akurat wróciły na trybuny, aby zająć swoje miejsca i móc dalej oglądać mecz. Co ciekawe, panie miały na sobie bluzy w rosyjskich barwach, zatem zapewne przyszły, aby wspierać aktualną trzecią rakietę świata.

Tymczasem Miedwiediew nie wytrzymał i skierował do obu kobiet wymowne słowa. - Możecie się zamknąć? Nie wiesz, jak się się zamknąć? Głupia jesteś, czy co? - powiedział Rosjanin, przykładając następnie palec do swojej głowy.

Miedwiediew poprosił sędziego, aby uspokoił publiczność. Brytyjski arbiter James Keothavong zaapelował do widzów, aby spokojnie zajęli swoje miejsca, bo gra będzie kontynuowana.

Ostatecznie faworyt pokonał Australijczyka 6:2, 6:2, 6:7(6), 6:2 i awansował do III rundy US Open 2023. Już w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Miedwiediew powalczy o 1/8 finału, a jego przeciwnikiem będzie Argentyńczyk Sebastian Baez.

Transmisje z wielkoszlemowego US Open 2023 można oglądać w Eurosporcie oraz usłudze Eurosport Extra w Playerze.

Czy Danił Miedwiediew osiągnie półfinał US Open 2023?