To pytanie rozbawiło Sabalenkę do łez [WIDEO]

Po tym, jak Iga Świątek rozbiła Kaję Juvan w 49 minut, w ekspresowym tempie swój mecz 3. rundy US Open zakończyła Aryna Sabalenka. Starcie z Clarą Burel trwało godzinę i o czas gry zapytano ją przy wywiadzie. To kompletnie rozbawiło Białorusinkę.

Jakub Fordon
Aryna Sabalenka Twitter / The Tennis Letter / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Już w piątek Iga Świątek zameldowała się w czwartej rundzie wielkoszlemowego US Open. Potrzebowała zaledwie 49 minut, aby odprawić Kaję Juvan (6:0, 6:1). Od dawna żadne jej spotkanie nie potrwało tak krótko.

Bezlitosna dla swojej rywalki była także Aryna Sabalenka. Dzień później również w wielkim stylu wygrała swój trzeci mecz w wielkoszlemowej imprezie. Starcie z Clarą Burel potrwało jedynie godzinę (6:1, 6:1).

Standardowo po zwycięstwie doszło do pomeczowego wywiadu z jej udziałem. W nim nie zabrakło pytania o czas trwania spotkania.

- Ten mecz trwał godzinę, spieszysz się gdzieś? - zastanawiała się dziennikarka przeprowadzająca wywiad.

Słowa te rozbawiły Sabalenkę do łez. Szybko jednak pospieszyła z odpowiedzią. - Oczywiście. Muszę jeść. Muszę iść na dobry lunch. Spieszę się - odpowiedziała ze śmiechem.

W kolejnym spotkaniu Białorusinka powalczy o awans do ćwierćfinału US Open. Jej przeciwniczką będzie Daria Kasatkina. Mecz ten odbędzie się w poniedziałek, 4 września.