Pierwsza strata Carlosa Alcaraza. Pogromca Huberta Hurkacza poszedł za ciosem

Carlos Alcaraz pokonał Daniela Evansa i awansował do IV rundy rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2023, ale stracił pierwszego seta w turnieju. Jack Draper i Matteo Arnaldi zadebiutują w 1/8 finału imprezy tej rangi.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / CJ Gunther / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Każdy kolejny mecz Carlosa Alcaraza w US Open 2023 jest dla niego trudniejszy. Po tym, jak na otwarcie rozegrał półtora pojedynku z Dominikiem Koepferem, a następnie pokonał Lloyda Harrisa, w sobotę Hiszpan stracił pierwszego seta w turnieju. Partię w spotkaniu III rundy zabrał mu Daniel Evans, ale cały pojedynek zakończył się zwycięstwem 20-latka z Murcji 6:2, 6:3, 4:6, 6:3.

Po dwóch setach, w który stracił łącznie pięć gemów, wydawało się, że dla Alcaraza będzie to rutynowy mecz. Jednak często atakujący i chętnie używający slajsa Evansa wzniósł się na wyżyny i zdołał wygrać trzecią partię. W czwartej odsłonie oznaczony "26" Brytyjczyk także podejmował wyrównaną walkę, ale przy stanie 2:3 został przełamany, co okazało się rozstrzygającym momentem spotkania.

- Myślę, że rozegraliśmy świetny mecz, który mógł podobać się kibicom. Były wspaniałe zagrania, wymiany i wiele innych sytuacji, jakich być może brakuje w innych pojedynkach - skomentował Alcaraz, który w ciągu trzech godzin i 11 minut rywalizacji zaserwował sześć asów i wykorzystał sześć z 17 break pointów.

Najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Hiszpan w trzecim rzędu występie w IV rundzie US Open zmierzy się z debiutantem na tym etapie turnieju wielkoszlemowego, Matteo Arnaldim. 22-letni Włoch w sobotę sprawił niespodziankę i pokonał 6:3, 6:4, 6:3 oznaczonego numerem 16. Camerona Norrie'ego.

Jack Draper, pogromca z II rundy Huberta Hurkacza, poszedł za ciosem i pierwszy raz w karierze zameldował się w 1/8 finału imprezy Wielkiego Szlema. Dokonał tego po zwycięstwie 6:4, 6:2, 3:6, 6:3 nad Michaelem Mmohem, posiadaczem dzikiej karty.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 65 mln dolarów
sobota, 2 września

III runda gry pojedynczej:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 26) 6:2, 6:3, 4:6, 6:3
Matteo Arnaldi (Włochy) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 16) 6:3, 6:4, 6:3
Jack Draper (Wielka Brytania) - Michael Mmoh (USA, WC) 6:4, 6:2, 3:6, 6:3