Co tam się działo? Nieprawdopodobny set w meczu Linette

Choć w pierwszym secie tylko jeden gem nie toczył się na przewagi, Magda Linette wygrała aż 6:0. Później Daria Saville przystąpiła do ataku, ale to turniejowa jedynka będzie grać dalej.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Magda Linette
Długo, bo blisko dwie godziny, musiała czekać na swój mecz w II rundzie turnieju w Guangzhou Magda Linette. Wszystkiemu winny był zbyt duży upał.

Nawet w momencie rozpoczęcia spotkania odczuwalna temperatura przekraczała 40 stopni Celsjusza. Linette podkreśliła jednak w przeszłości w jednym z wywiadów, że tak trudne warunki nie są dla niej przeszkodą.

Dało się to zauważyć na korcie. Mecz od początku był co prawda wyrównany, z dużą liczbą długich wymian, ale lepiej prezentowała się rozstawiona z numerem 1 Polka.

Daria Saville miała swoje momenty, potrafiła popisać się efektownym zagraniem, aby po chwili popełnić fatalny błąd. W pierwszym secie tylko jeden gem nie toczył się na przewagi. Mimo takiego przebiegu Linette wygrała tę partię... 6:0 i jedną nogą znalazła się w ćwierćfinale turnieju.

29-letnia Australijka miała o czym myśleć. W decydujących momentach poszczególnych gemów zawodziła. Zeszła na moment do szatni w przerwie przed drugim setem. Po powrocie udało jej się wygrać w końcu pierwszego gema, w dodatku przy podaniu rywalki.

Polka szybko jednak odrobiła straty, a po chwili wyszła na prowadzenie. Dziewiąty gem meczu okazał się pierwszym jednostronnym. Linette nie straciła w nim ani jednego punktu i ponownie pokazała dużą klasę.

Wydawało się, że przy stanie 2:1 u Saville pojawiły się pierwsze oznaki zniechęcenia. Australijka wciąż jednak była groźna dla swojej rywalki i nie zamierzała odpuszczać. Na pierwszą wygraną przy własnym podaniu musiała jednak poczekać aż do... jedenastego gema w meczu.

Do Darii Saville w końcu zaczęło uśmiechać się szczęście i wynik spotkania się wyrównał. Linette miała też czego żałować. Przy stanie 5:4 prowadziła już 30:0 i znalazła się zaledwie dwie piłki od wygrania meczu. Cztery kolejne punkty z rzędu zdobyła jednak rywalka i spotkanie toczyło się dalej.

Do rozstrzygnięcia drugiego seta konieczne było rozegranie tie-breaka. To był majstersztyk w wykonaniu Linette. Szczególnie imponująca okazała się piłka meczowa - wydawało się już, że Polka przegra punkt, ale zdołała skutecznie odpowiedzieć.

Ponad dwugodzinny maraton zakończył się pokazem siły Magdy Linette. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Rebeką Masarovą, która po dreszczowcu wyeliminowała Viktoriję Golubić.

Galaxy Holding Group Guangzhou Open, Kanton (Chiny)