Faworytka nie zawiodła. Pierwsza rozstawiona tenisistka odpadła w Ningbo

Petra Kvitova poradziła sobie w pierwszej rundzie turnieju WTA w chińskim Ningbo. Odpadła już rozstawiona tenisistka Katie Boulter, która przegrała w najbardziej zaciętym meczu dnia z "weteranką" Wierą Zwonariową.

Petra Kvitova WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W poniedziałek rozpoczęła się nie tylko rywalizacja w Tokio, gdzie wystartuje Iga Świątek, ale również walka tenisistek w chińskim Ningbo. Największymi gwiazdami tej imprezy są Ons Jabeur i Petra Kvitova.

Na zakończenie długiego, pierwsza dnia turnieju Petra Kvitova rozegrała mecz z kwalifikantką Anną-Leną Friedsam. 33-letnia Czeszka miała większy problem z pokonaniem Niemki w pierwszym secie, który zakończył się po godzinie walki i w tie-breaku. Notowana w drugiej setce rankingu Friedsam nie postawiła już oporu w kolejnej partii, która zakończyła się wynikiem 6:1 dla Kvitovej.

Następną przeciwniczką rozstawionej z numerem drugim Czeszki będzie Julia Putincewa. Także tenisistka z Kazachstanu zwyciężyła w dwóch partiach, a jej rywalką była Daria Saville. W dwusetowych meczach zwyciężały ponadto Clara Tauson z Eliną Awanesjan, Lucia Bronzetti z Jil Teichmann oraz Anna Blinkowa z Viktorią Hruncakova.

Pierwsza rozstawiona i wyeliminowana tenisistka to turniejowa "siódemka" Katie Boulter. Brytyjka poniosła porażkę w najbardziej zaciętym meczu dnia z Wierą Zwonariową. Weteranka z Rosji rozstrzygnęła pojedynek na korcie punktem na 7-3 w tie-breaku w trzecim secie. Zwonariowa awansowała po ponad trzech godzinach walki.

Ningbo Open, Ningbo (Chiny)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 259,3 tys. dolarów

I runda gry pojedynczej:

Clara Tauson (Dania) - Elina Awanesjan 6:4, 6:1
Lucia Bronzetti (Włochy, 8) - Jil Teichmann (Szwajcaria, Q) 7:6 (6), 6:4
Wiera Zwonariowa - Katie Boulter (Wielka Brytania, 7) 6:4, 4:6, 7:6 (3)
Julia Putincewa - Daria Saville (Australia) 6:4, 6:1
Anna Blinkowa (4) - Viktoria Hruncakova (Słowacja, Q) 6:3, 7:5
Kateryna Baindl (Ukraina) - Yue Yuan (Chiny) 3:6, 6:4, 6:3
Linda Fruhvirtova (Czechy) - Rebeka Masarova (Hiszpania) 1:6, 6:2, 1:0 i krecz Masarovej
Petra Kvitova (Czechy, 2) - Anna-Lena Friedsam (Niemcy) 7:6 (2), 6:1

Czy Petra Kvitova będzie najlepsza w turnieju w Ningbo?