Iga Świątek żegna się z Tokio. Sprawdź, kiedy i gdzie wróci do gry

Iga Świątek sensacyjnie przegrała z Weroniką Kudermetową i odpadła w ćwierćfinale turnieju w Tokio. Wiadomo, kiedy i gdzie wiceliderka światowego rankingu powróci do gry.

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek PAP/EPA / EPA/Kimimasa Mayama / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek wróciła do gry po niemal miesięcznej przerwie po US Open. Turniej w Tokio rozpoczęła dopiero od II rundy, w której zmierzyła się z Mai Hontamą. Japonka niespodziewanie postawiła swojej rywalce trudne warunki.

W drugim secie 22-latka prowadziła już 5:1, aby stracić cztery kolejne gemy z rzędu. Ostatecznie jednak schodziła z kortu jako zwyciężczyni. Kolejną rywalką wiceliderki rankingu była Weronika Kudermetowa.

Wiadomo było, że triumfatorka tego spotkania zmierzy się w półfinale z Anastazją Pawluczenkową. 86. rakieta świata w dwóch setach pokonała bowiem swoją rodaczkę Jekaterinę Aleksandrową.

Spotkanie początkowo układało się pod dyktando Kudermetowej, która po raz pierwszy w karierze wygrała seta ze Świątek. Później Polka doprowadziła do wyrównania i o wszystkim decydowała trzecia partia.

Ostatecznie jednak Świątek przegrała 2:6, 6:2, 4:6 i pożegnała się z rywalizacją.

Kolejnym turniejem z udziałem Igi Świątek ma być China Open. Zmagania odbędą się w Pekinie w dniach 30 września - 8 października.