Sabalenka nie mogła skończyć meczu. Wtedy zrobiła to [WIDEO]

Aryna Sabalenka po dwudniowym boju pokonała Jelenę Rybakinę 6:2, 3:6, 6:3 i zagra w półfinale turnieju WTA Finals. Białorusinka miała problemy z zakończeniem meczu i dopiero przy czwartej okazji ta sztuka jej się udała.

Jakub Fordon
as serwisowy Aryny Sabalenki Twitter / WTA / Na zdjęciu: as serwisowy Aryny Sabalenki
Do turnieju WTA Finals liderka światowego rankingu WTA Aryna Sabalenka przystąpiła jako najwyżej rozstawiona. Z tego powodu w fazie grupowej nie mogła trafić na Igę Świątek. Jej rywalkami zostały Jessika Pegula, Jelena Rybakina oraz Maria Sakkari.

Białorusinka pokonała Sakkari, a następnie przegrała z Pegulą. Tym samym o awans do półfinału walczyła w bezpośrednim pojedynku z Rybakiną. Spotkanie to potrwało aż dwa dni, bo z uwagi na warunki pogodowe w czwartek mecz ten został przerwany przy stanie 6:2, 3:5 dla Sabalenki.

Gdy obie tenisistki wróciły do gry, Kazaszka wyrównała stan pojedynku (6:3). W kolejnym secie przegrała jednak 3:6 i ostatecznie pożegnała się z turniejem w Cancun. Dalej za to gra jej rywalka, która do półfinału awansowała z drugiego miejsca.

W momencie, gdy Sabalenka serwowała na zakończenie potyczki, miała spore problemy. Obroniła aż pięć break pointów, a następnie postawiła kropkę nad "i" przy czwartej piłce meczowej.

Wówczas z pomocą przyszedł jej serwis. Białorusinka posłała asa, a Rybakina nawet nie drgnęła, odprowadzając jedynie piłkę wzrokiem. Tym samym Sabalenka mogła odetchnąć z ulgą, bo była pod ścianą, ale ostatecznie wyszła z grupy i powalczy o finał WTA Finals.