Jednostronny mecz w Pucharze Billie Jean King. Szybkie zwycięstwo

Słowenia bez większych problemów zapewniła sobie zwycięstwo z Australią. Wystarczyły do tego dwa singlowe zwycięstwo. Spotkanie Tamary Zidansek z Darią Saville skończyło się identycznym wynikiem co wcześniejszy mecz.

Jakub Fordon
Tamara Zidansek Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Tamara Zidansek
W pierwszym starciu podczas Pucharu Billie Jean King zmierzyły się reprezentacje Australii i Słowenii. Jako pierwsze na korcie pojawiły się Kaja Juvan i Ajla Tomljanović. Zespół z Europy udanie otworzył mecz, bo ich reprezentantka zwyciężyła 6:4, 6:1.

Tym samym Słowenia potrzebowała jeszcze jednego punktu, by zapewnić sobie końcowy triumf jeszcze przed spotkaniem deblowym. Ta sztuka im się udała, ponieważ Tamara Zidansek w identycznym stosunku ograła Darię Saville - 6:1, 6:4.

Premierowa odsłona była jednostronna, bo Australijka wygrała tylko jednego gema. Utrzymała pierwsze podanie po tym, gdy na otwarcie nie wykorzystała aż sześciu break pointów.

Później Zidansek zdominowała rywalkę. Przełamała ją dwukrotnie, w czwartym i szóstym gemie. Im dłużej trwał mecz, tym lepiej czuła się przy swoim serwisie, dzięki czemu zamknęła seta w ciągu 42 minut.

W II partii Słowenka wciąż dominowała. Prowadziła 4:1, mając przewagę dwóch przełamań. Tomljanović była w stanie odrobić część strat, ale nie udało jej się doprowadzić do remisu w secie.

Zidansek wykorzystała pierwszą piłkę meczową, którą wypracowała w dziesiątym gemie przy własnym serwisie. Dzięki temu nie tylko wygrała mecz, ale także zapewniła triumf swojej reprezentacji w starciu z Australią. Tym samym debel nie wpłynie już na końcowy wynik rywalizacji.

Wszystkie mecze Pucharu Billie Jean King oglądać można na żywo za pośrednictwem platformy Pilot WP (po wykupieniu odpowiedniego pakietu).

Australia - Słowenia 0:2, Estadio la Cartuja, Sewilla (Hiszpania)