Drugi cios zadany. Pewna wygrana w meczu Czech ze Szwajcarią

Po meczach singlowych nastąpiło rozstrzygnięcie w drugim wtorkowym pojedynku w Pucharze Billie Jean King. Marie Bouzkova zdobyła punkt na 2:0 dla Czech dzięki pokonaniu Viktoriji Golubić ze Szwajcarii.

Marie Bouzkova PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Marie Bouzkova
Rozpoczęła się walka w Pucharze Billie Jean King. Po meczach Australijek ze Słowenkami, rozpoczęła się rywalizacja Szwajcarek z Czeszkami. Nasze południowe sąsiadki były uznawane za faworytki tego starcia. W pierwszym meczu Linda Noskova wygrała w trzech setach z Celiną Naef.

Pierwszą rakietą Szwajcarii jest Viktorija Golubić. Tenisistka, pochodzenia serbskiego, jest medalistką ostatnich igrzysk olimpijskich. Zdobyła srebro w grze podwójnej wspólnie z Belindą Bencić. To największy sukces zawodniczki, która w 2021 roku doszła do ćwierćfinału Wimbledonu. Przygody w pozostałych turniejach wielkoszlemowych kończyła jako singlistka najdalej w drugiej rundzie.

Marie Bouzkova także zanotowała najlepszy wynik w wielkim szlemie w Wimbledonie, którego w poprzednim sezonie była ćwierćfinalistką. W tym sezonie osiągnęła między innymi trzecią rundę US Open. Najwyższe miejsce, które zajmowała w karierze w rankingu WTA, to 24. Zwyciężała w pięciu turniejach, z których trzy zostały rozegrane na kortach twardych.

Marie Bouzkova postanowiła potwierdzić wyższość Czeszek nad Szwajcarkami już przed meczem deblistek. W pierwszym secie zwyciężyła 6:4. Co prawda rozpoczęła go od falstartu i wyniku 0:2. Następnie stopniowo budziła się i wyrównała już w gemie 3:3. Przed końcem partii były jeszcze trzy przełamania w czterech gemach. Tego jedynego przy własnym podaniu wygrała Bouzkova.

Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem 6:4, choć miała inny scenariusz. Tenisistki radziły sobie lepiej przy własnym serwisie i do stanu 4:4 była równowaga. Marie Bouzkova popisała się lepszym finiszem i zamknęła pojedynek po godzinie i 46 minutach.

Wszystkie mecze Pucharu Billie Jean King oglądać można na żywo za pośrednictwem platformy Pilot WP (po wykupieniu odpowiedniego pakietu).

Szwajcaria - Czechy 0:2, Estadio la Cartuja, Sewilla (Hiszpania)