Gwiazdy wkroczyły do gry w Metz. Znamy pierwszych ćwierćfinalistów

Rozstawiony z numerem trzecim Karen Chaczanow bez straty seta pokonał Constanta Lestienne'a w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Metz. Pierwszą parę 1/4 finału utworzyli Ugo Humbert i Harold Mayot.

Marcin Motyka
Karen Chaczanow Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
Choć Karen Chaczanow stracił szansę na awans do ATP Finals, jeszcze nie zakończył sezonu. W tym tygodniu moskwianin zdecydował się na występ w turnieju ATP w Metz. Na początek, w meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los), pokonał 6:4, 6:4 Constanta Lestienne'a.

Rozstawiony z numerem trzecim Chaczanow we wtorkowy wieczór zaserwował trzy i wykorzystał trzy z sześciu break pointów. Ćwierćfinałowym rywalem 27-latka z Moskwy będzie Aleksander Szewczenko bądź Mate Valkusz, "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, który w I rundzie ograł oznaczonego "dziewiątką" Daniela Altmaiera.

Pierwszą parę 1/4 finału utworzyli Francuzi - Ugo Humbert i Harold Mayot. Obaj we wtorek wygrali trzysetowe pojedynki. Rozstawiony z numerem czwartym Humbert pokonał 7:6(5), 4:6, 6:3 Dominika Thiema, a kwalifikant Mayot ograł Gregoire'a Barrere'a.

Drugiego dnia turnieju odbyły się też zaległe mecze I rundy. Fabio Fognini wygrał z Thiago Seybothem Wildem i odniósł pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od Rolanda Garrosa. W 1/8 finału Włoch, posiadacz dzikiej karty, zagra z rozstawionym z numerem piątym Aleksandrem Bublikiem.

Z kolei Abdullah Shelbayh wykorzystał pięć z 14 break pointów i w 100 minut okazał się lepszy od Hugo Gastona. W II rundzie Jordańczyk, kwalifikant, stanie naprzeciw oznaczonego "szóstką" i broniącego tytułu Lorenzo Sonego.