Maks Kaśnikowski zagra o tytuł. Polak idzie jak burza

Polak awansował do finału Challengera na zadaszonych kortach twardych w portugalskim Oeiras. W półfinale Maks Kaśnikowski zwyciężył w dwóch setach z Valentinem Royerem.

Maks Kaśnikowski Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
Na początku pierwszego seta doszło do badania sił przeciwnika. Do wyniku 3:3 nie było przełamania. Następnie sytuacja zmieniła się dość diametralnie, ponieważ w gemach zaczęli zwyciężać odbierający. Maks Kaśnikowski odebrał podanie Valentinowi Royerowi dwa razy i następnie potwierdził wyższość nad nim w gemie serwisowym na 6:4.

Takim samym wynikiem 6:4 zakończył się drugi set. Tym razem Maks Kaśnikowski wcześniej ruszył do natarcia na przeciwnika, a decydujące okazało się już przełamanie w gemie na 2:1. Polakowi pozostało pilnować własnego podania i robił to z powodzeniem. Odrobina nerwów była w ostatnim gemie, w którym Valentin Royer obronił dwie piłki meczowe i nawet wywalczył dla siebie jednego break pointa.

Challenger w Oeiras jest rozgrywany na zadaszonych kortach twardych. W drodze do finału Maks Kaśnikowski eliminował także Adriana Andrejewa, Joao Dominguesa i Joao Sousę. Tylko w pierwszym meczu z Bułgarem przegrał seta.

Przeciwnikiem Maksa Kaśnikowskiego w niedzielnym finale będzie Gustavo Elias. Także Portugalczyk jest nierozstawionym zawodnikiem w Oeiras.