Krótka przygoda Polki w juniorskim Australian Open

Monice Stankiewicz pozostała jeszcze gra podwójna, ale w singlu została wyeliminowana przez pierwszą przeciwniczkę. Przegrała z Isabelle Lacy z Wielkiej Brytanii.

Monika Stankiewicz w juniorskim US Open 2023 Instagram / Monika Stankiewicz / Monika Stankiewicz w juniorskim US Open 2023
Australian Open rozpoczęła się rywalizacja w turniejach juniorskich. W niedzielę można było zobaczyć na korcie Monikę Stankiewicz, która w 2023 roku startowała już bez powodzenia w turniejach dziewcząt w Roland Garros i US Open. Poniosła w nich porażki z pierwszymi przeciwniczkami Alisą Oktiabrewą oraz Olivią Center.

Polka nie była uznawana za faworytkę w meczu z Isabelle Lacy, która dostała się do drabinki głównej dzięki zwycięstwom w kwalifikacjach z Valentiną Steiner oraz Gabby Gregg.

Isabelle Lacy starała się wcześnie pokazać, że jest rozpędzona i nie zamierza zatrzymać się w meczu z Moniką Stankiewicz. Brytyjka zdobyła prowadzenie 2:0, a później 4:2. W obu przypadkach Polka odrabiała stratę. Pierwsze jej prowadzenie w secie i w meczu to 6:5, a nastąpiło ono po obronieniu trzech piłek setowych dla Lacy w poprzednim gemie. Trwająca ponad godzinę partia zakończyła się tie-breakiem, w którym Brytyjka okazała się lepsza 7-3.

Tenisistka z Wielkiej Brytanii potrzebowała jeszcze jednego, udanego seta do awansu. Zbudowana wygranym tie-breakiem, przystąpiła do kolejnego natarcia. Na początku drugiej partii prowadziła już 3:0, a kiedy zrobiło się 4:1, tenisistki zeszły z kortu z powodu opadów deszczu.

Przerwy były w sumie dwie, konieczne było po nich ręczne osuszanie linii. Pauzy nie wpłynęły znacząco na przebieg meczu. Isabelle Lacy dorzuciła gema na 5:1, a po kolejnym przymusowym odpoczynku gema na 6:1 bez straty nawet jednej piłki.