Jannik Sinner znów bez strat. Włoch zachwyca formą w Australian Open

Jannik Sinner bez straty seta przeszedł przez pierwsze cztery rundy rozgrywanego na kortach twardych w Melbourne wielkoszlemowego Australian Open 2024. W niedzielę Włoch pokonał Karena Chaczanowa i awansował do ćwierćfinału.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Lukas Coch / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Jannik Sinner był jedynym tenisistą, który bez straty seta awansował do 1/8 finału Australian Open 2024. Rozstawiony z numerem czwartym Włoch podtrzymał znakomitą dyspozycję i w niedzielę wygrał kolejny mecz w stosunku 3-0. Tym razem pokonał 6:4, 7:5, 6:3 oznaczonego numerem 15. Karena Chaczanowa, ubiegłorocznego półfinalistę w Melbourne.

Obaj od początku meczu chcieli zdobywać przewagę sytuacyjną dzięki potężnym uderzeniom z głębi kortu. Lepszy w takiej grze był Sinner, który nieznacznie przewyższał Chaczanowa zarówno pod względem skuteczności serwisu, jak i jakości zagrań. Włoch wygrał też większość ważnych wymian i to w ostatecznym rozrachunku dało mu pewne zwycięstwo.

Mecz trwał dwie godziny i 34 minuty. W tym czasie Sinner zaserwował osiem asów, trzy razy został przełamany, wykorzystał pięć z ośmiu break pointów, posłał 46 zagrań kończących i popełnił 34 niewymuszone błędy. Z kolei Chaczanowowi zapisano siedem asów, 27 uderzeń wygrywających oraz 29 pomyłek własnych.

Włoch podczas Australian Open imponuje formą i pokazuje, że nie bez powodu jest wymieniany w gronie kandydatów do tytułu. W całym turnieju stracił dotychczas zaledwie 34 gemy, a w żadnym z 12 rozegranych setów nie musiał rywalizować w tie breaku.

22-latek z San Candido szósty raz w karierze, a drugi w Melbourne, awansował do 1/4 finału turnieju Wielkiego Szlema, czym zrównał się z Matteo Berrettinim i Adriano Panattą. Pod tym względem w historii włoskiego tenisa ustępuje jedynie Nicoli Pietrangelemu (dziesięć wielkoszlemowych ćwierćfinałów). Jego kolejnym rywalem będzie Alex de Minaur bądź Andriej Rublow.