Rywalka "zaprosiła" ją do siatki. Kapitalna reakcja Linette

Magda Linette zameldowała się w II rundzie turnieju WTA 500 w Abu Zabi. Zobacz jedną z kapitalnych akcji Polki w meczu z z Alexandrą Ealą!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Akcja z meczu Magda Linette - Alexandra Eala w Abu Zabi Twitter / Canal Plus / Akcja z meczu Magda Linette - Alexandra Eala w Abu Zabi
Początek roku nie należy do najłatwiejszych dla Magdy Linette. Po całkiem udanym turnieju United Cup Polka przegrała cztery kolejne mecze na turniejach singlowych. Przełamanie przyszło dopiero w Abu Zabi.

W pierwszej rundzie Linette zmierzyła się z 18-latką Alexandrą Ealą. Filipinka postawiła się naszej zawodniczce w premierowym secie, ale ostatecznie górą po tie-breaku (7:4) była Polka. W kolejnej odsłonie poznanianka zdecydowanie przeważała i wygrała ostatecznie 7:6(4), 6:1 (więcej o meczu przeczytasz TUTAJ).

Ozdobą spotkania była akcja z pierwszego seta. Przy stanie 4:4, 15:15 i serwisie Linette tenisistki rozegrały naprawdę długą wymianę. Bliska jej skończenia była Eala, która w pewnym momencie zagrała skrótem tuż za siatkę. Ostatecznie Polka zdołała dobiec do piłki i wygrała tę partię (wideo niżej).

"Ależ teraz Magda znakomicie odebrała tego dropshota. Ten skrót przy takim wietrze mógł okazać się niezwykle groźny" - mówił podczas meczu komentator Canal Plus Sport, Bartosz Ignacik.

W II rundzie turnieju Linette zmierzy się z rozstawioną Beatriz Haddad Maią, która pokonała Xiyu Wang (więcej TUTAJ).