"Potęgą jest i basta". Eksperci zachwycają się kolejnym tytułem Igi Świątek

"Iga Świątek potęgą jest i basta" - to tylko jeden z nielicznych komentarzy ekspertów po triumfie liderki światowego rankingu w turnieju WTA 1000 w Dosze. Zachwyty nad Świątek płyną z różnych stron świata.

Adrian Nuckowski
Iga Świątek Getty Images / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Iga Świątek

Liderka światowego rankingu - Iga Świątek - po raz trzeci z rzędu wygrała turniej WTA w Dosze. Polska tenisistka po znakomitym meczu pokonała rozstawioną z numerem trzecim Jelenę Rybakinę 7:6, 6:2, notując jednocześnie osiemnasty w swojej karierze singlowy tytuł w rywalizacji seniorskiej.

Gratulacje dla polskiej tenisistki tuż po zakończonym meczu złożył m.in. były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Komentator tenisowy Marek Furjan zauważył, że po raz trzeci z rzędu pierwszy tytuł w sezonie Świątęk wywalczyła właśnie w Katarze.

Kluczowy dla losów meczu był pierwszy set, który trwał aż 90 minut. Świątek wygrała w nim w tie-breaku 10:8, broniąc piłki setowej. "Co za set" - napisał na platformie X portugalski dziennikarz i komentator Jose Morgado.

Mocne zarzuty pod adresem akademii znanego trenera. "Podaje się tam zakazane substancje"