Wskazała tenisowy numer 1 wśród pań. Zdziwieni?

Jelena Rybakina w turnieju WTA w Dubaju rozprawiła się w trzech setach z Magdaleną Fręch. Po meczu reprezentantka Kazachstanu została zapytana o mecze z Polkami. Wskazała, z którą grało jej się trudniej.

Łukasz Witczyk
Jelena Rybakina PAP/EPA / Darren England / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Przed meczem z czwartą rakietą świata Magdalena Fręch była skazywana na porażkę. Nasza tenisistka po raz kolejny w tym sezonie pokazała jednak, że potrafi grać z wyżej notowanymi rywalkami. Jelena Rybakina musiała się dużo natrudzić, by wywalczyć awans do kolejnej rundy turnieju WTA w Dubaju.

Dla Rybakiny był to drugi mecz w ciągu pięciu dni przeciwko reprezentantce Polski. W finale turnieju w Dausze przegrała z Igą Świątek, a w środę w Dubaju zmierzyła się z Fręch. Na korcie została zapytana o to, czyj styl jest dla niej trudniejszy.

- Iga jest trudniejszą przeciwniczką, jest nr 1 na świecie. W meczu z Fręch popełniałam dużo niewymuszonych błędów, ale wygrałam mimo dobrej gry rywalki - powiedziała.

Rybakina nie ukrywała też, że po ostatnich meczach jest zmęczona, co odbija się na jej grze. W meczu z Fręch reprezentantka Kazachstanu potrzebowała trzech setów, by wygrać. Pierwsza partia zakończyła się po tie-breaku i triumfowała w niej Rybakina. W drugiej górą była Fręch (6:3), a w decydującym secie zwycięstwo odniosła Rybakina (6:4).

- Cały czas przyzwyczajam się do nawierzchni i tutejszych warunków. Czuję się zmęczona i widzę, że mój poziom spada, zobaczymy czy uda mi się w pół dnia odpowiednio zregenerować. Ciało to nie maszyna, która może codziennie funkcjonować na tak samo wysokim poziomie - dodała Rybakina.

W ćwierćfinale przeciwniczką kazachskiej tenisistki będzie Jasmine Paolini, która wyeliminowała rozstawioną z numerem ósmym Marię Sakkari.

Fręch ma powody do zadowolenia. Miesiąc i taki awans!