Akcja godna mistrzyni. Zobacz, co wymyśliła Świątek

Iga Świątek pewnym krokiem dotarła do półfinału turnieju WTA w Dubaju. W ćwierćfinale zwyciężyła w dwóch setach z Qinwen Zheng. Ostatnią piłką Polka doskonale podsumowała mecz.

Iga Świątek w meczu z Qinwen Zheng Twitter / WTA / Iga Świątek w meczu z Qinwen Zheng
W pierwszym secie ważne okazało się dobre rozpoczęcie przez Igę Świątek. W drugim gemie, przy serwisie Qinwen Zheng, wygrała pięć piłek z rzędu, i odebrała podanie Chince. Później tenisistki dość spokojnie wygrywały w gemach serwisowych, a to był pozytywny scenariusz dla będącej na prowadzeniu liderki rankingu WTA. Runda zakończyła się wynikiem 6:3.

Początek drugiego seta był trudniejszym czasem dla Igi Świątek. Zanim zdobyła przewagę w partii, obroniła dwa break pointy. Polka miała zdolność przyspieszania w chwilach zagrożenia i w drugim secie dwa razy odebrała serwis Chince. Sama przez całe spotkanie nie pozwoliła sobie na oddanie podania i zwyciężyła 6:2.

Polka awansowała do półfinału turnieju w Dubaju i ma możliwość zdobycia tytułu w drugim tygodniu z rzędu. Poprzednio okazała się najlepszą zawodniczką w imprezie w Dosze, do której przystąpiła w roli obrończyni trofeum.

Iga Świątek zakończyła mecz przy własnym serwisie. Po podaniu do środka kortu miała inicjatywę w wymianie. Qinwen Zheng broniła się dzielnie także po niespodziewanym odbiciu się piłki od taśmy. Polka zachowała jednak pełną czujność i nie dała się ominąć. Liderka rankingu WTA wyciągnęła się i w ekwilibrystycznej pozycji skierowała piłkę w odsłoniętą część kortu.

Zobacz ostatnią piłkę w meczu Igi Świątek z Qinwen Zheng:

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek wygra w tym sezonie turniej wielkoszlemowy?