Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Już raz go pokonał

Christopher O'Connell będzie rywalem Huberta Hurkacza w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju. We wtorek Australijczyk bez straty seta wygrał z Maximilianem Martererem.

Marcin Motyka
Christopher O'Connell PAP/EPA / Darren England / Na zdjęciu: Christopher O'Connell
Christopher O'Connell nie jest czołowym ani najbardziej znanym australijskim tenisistą. Jednak ma pewne miejsce w czołowej "100" światowego rankingu i potrafi wygrywać mecze na poziomie głównego cyklu. Pokazał to chociażby we wtorek, kiedy w I rundzie turnieju ATP w Dubaju pewnie pokonał 6:2, 6:4 kwalifikanta Maximiliana Marterera.

Wtorkowy pojedynek był rozgrywany pod dyktando O'Connella. W pierwszym secie od stanu 0:1 29-latek z Sydney zdobył pięć gemów z rzędu, by wygrać tę partię 6:2. Z kolei w drugim, dla odmiany, popisał się świetnym finiszem i od wyniku 3:4 nie pozwolił Martererowi na powiększenie dorobku.

Mecz trwał godzinę i 16 minut. W tym czasie O'Connell zaserwował pięć asów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał trzy z sześciu break pointów, posłał 17 zagrań kończących i popełnił zaledwie dwa niewymuszone błędy.

W II rundzie Dubai Duty Free Tennis Championships O'Connell zmierzy się z rozstawionym z numerem trzecim Hubertem Hurkaczem. Będzie to drugi mecz pomiędzy tymi tenisistami. W czerwcu ubiegłego roku na trawie w Stuttgarcie Polak zwyciężył 6:4, 6:4.

29-letni O'Connell aktualnie zajmuje 68. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej był 53. W trwającej od 2011 roku zawodowej karierze nigdy nie zagrał w finale turnieju głównego cyklu, wygrał za to cztery challengery. Jego najlepsze wielkoszlemowe wyniki to 1/16 finału Australian Open 2022 i Wimbledonu 2023.

Mecz Hurkacza z O'Connellem odbędzie się w środę. Dokładna godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze znana.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)