Świetny start mistrza z Dohy. Rewanż najlepszego Francuza

Karen Chaczanow, zeszłotygodniowy mistrz z Dohy, rywalizację w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP 500 w Dubaju rozpoczął od pewnego zwycięstwa nad Luką van Assche'em. Ugo Humbert zrewanżował się Gaelowi Monfilsowi za niedawną porażkę.

Marcin Motyka
Karen Chaczanow PAP/EPA / Noushad Thekkayil / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
W ubiegłym tygodniu w drodze po tytuł w Dosze Karen Chaczanow wyeliminował m.in. Alexeia Popyrina. We wtorek ci tenisiści mieli zmierzyć się ponownie, w I rundzie turnieju ATP w Dubaju, lecz Australijczyk wycofał się z powodu kontuzji, a jego miejsce jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji zajął Luca van Assche. Zmiana rywala nie przeszkodziła jednak faworyzowanemu moskwianinowi, który zwyciężył 6:2, 6:3.

Chaczanow pokazał, że nie stracił formy z Dohy i dominował przez cały mecz. 27-latek z Moskwy skutecznie serwował, świetnie returnował, był agresywny i oba sety rozpoczął od przełamań, po czym kontrolował wydarzenia na korcie.

Rozstawiony z numerem czwartym Chaczanow w II rundzie zmierzy się z Jirim Lehecką, którego w zeszłym sezonie dwukrotnie pokonał bez straty seta. Czech we wtorek okazał się lepszy od kwalifikanta, Martona Fucsovicsa.

Rewanż za porażkę z Dohy wziął za to Ugo Humbert. Francuz wygrał 4:6, 6:3, 6:3 z niżej notowanym, ale bardziej znanym i doświadczonym rodakiem Gaelem Monfilsem, któremu uległ przed pięcioma dniami w stolicy Kataru. Kolejnym rywalem oznaczonego numerem piątym Humberta będzie inny weteran rozgrywek, Andy Murray.

W meczu uzdolnionych 21-latków Arthur Cazaux zaserwował osiem asów, posłał 21 zagrań kończących, wykorzystał dwa z pięciu break pointów i pokonał 6:4, 7:6(2) zmagającego się z kryzysem formy Lorenzo Musettiego. W 1/8 finału nadzieja francuskiego zmierzy się z Andriejem Rublowem, turniejową "dwójką" i finalistą z Dubaju sprzed 12 miesięcy.

Rozstawiony z numerem ósmym Alejandro Davidovich zanotował osiem asów, 23 uderzenia wygrywające oraz pięć breaków i pokonał 6:3, 4:6, 6:1 Fabiana Marozsana. Tym samym Hiszpan przerwał serię trzech porażek z rzędu.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)