Najlepszy turniej Peguli w sezonie, jedna niespodzianka w San Diego

Znamy już nazwiska zawodniczek, które zachowały szansę na zwycięstwo w turnieju WTA 500 w San Diego. Jedną z półfinalistek została Jessica Pegula, dla której już teraz jest to najlepszy wynik w sezonie.

Seweryn Czernek
Jessica Pegula Getty Images / Sean M. Haffey / Jessica Pegula
Turniej WTA 500 w San Diego wkroczył w decydującą fazę. W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu poznaliśmy półfinalistki imprezy. W tym gronie nie znalazła się niestety Magdalena Fręch, która odpadła już w pierwszej rundzie.

W grze o tytuł zostały dwie faworytki gospodarzy. Jedną z nich jest powracająca do gry po problemach zdrowotnych Jessica Pegula. Turniejowa "jedynka" o miejsce w półfinale powalczyła z Anną Blinkową, a mecz ten miał bardzo nietypowy przebieg. Pierwsza partia padła łupem faworytki, która oddała rywalce tylko jednego gema. Rosjanka odpowiedziała równie pewnie wygranym setem, jednak w decydującej partii górą ponownie była Pegula. Dla Amerykanki już teraz jest to najlepszy wynik w sezonie.

O miejsce w finale najwyżej rozstawiona powalczy z turniejową "szóstką" Martą Kostiuk. Ukrainka również ma za sobą trzysetowy bój z zawodniczką z Rosji, a konkretnie Anastazją Pawluczenkową. Pierwszy set był pełen przełamań i zakończył się zwycięstwem rozstawionej z "czwórką" rosyjskiej tenisistki. Dwie kolejne należały już do jej rywalki, która zanotowała trzy kolejne przełamania, pilnując własnego serwisu. Po ponad dwugodzinnej walce Kostiuk mogła cieszyć się ze zwycięstwa i awansu.

W drugim półfinale zaprezentuje się kolejna Amerykanka, Emma Navarro. Grająca z "trójką" zawodniczka nie rozpoczęła najlepiej starcia z Darią Saville. Australijka w pierwszym secie szybko odskoczyła na 4:1, notując trzy przełamania. Faworytka odpowiedziała jednak serią pięciu wygranych gemów z rzędu i objęła prowadzenie w meczu. W drugiej partii również padło sporo przełamań, ale tym razem Navarro zanotowała pewniejsze zwycięstwo, oddając rywalce dwa gemy.

Jej półfinałową rywalką dość niespodziewanie będzie Katie Boulter. Brytyjka w ćwierćfinale zmierzyła się z turniejową "siódemką" Donną Vekić. Choć początek pierwszej odsłony należał do Chorwatki, rywalka nie tylko odrobiła stratę, ale przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugim secie Boulter szybko odskoczyła na 4:0 i choć przeciwniczka zdołała jeszcze powalczyć, nie przedłużyła losów meczu.

Cymbiotika San Diego Open, San Diego (USA)