Będzie starcie byłych liderek rankingu w Indian Wells. Dwie Rosjanki grają dalej

Andżelika Kerber i Karolina Woźniacka bardzo dobrze spisują się w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Byłe liderki rankingu zmierzą się ze sobą w kolejnej rundzie. Swoje mecze wygrały dwie Rosjanki, Anastazja Pawluczenkowa i Anastazja Potapowa.

Andżelika Kerber PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W Indian Wells przyszedł czas na III rundę. Andżelika Kerber (WTA 607) wygrała już trzeci mecz. Po odprawieniu Chorwatki Petry Martić i Łotyszki Jeleny Ostapenko, poszła za ciosem i pokonała 6:4, 7:5 Weronikę Kudermetową (WTA 19). W pierwszym secie Niemka wróciła ze stanu 0:2.

Mecz trwał godzinę i 47 minut. Kudermetowa wykorzystała tylko cztery z 11 break pointów. Kerber na przełamanie zamieniła sześć z 12 okazji. Było to pierwsze starcie tych tenisistek. Niemka jest finalistką turnieju w Indian Wells z 2019 roku.

Również Karolina Woźniacka (WTA 204) odprawiła trzecią rywalkę. W poprzednich rundach wyeliminowała Chinkę Lin Zhu i Chorwatkę Donnę Vekić. Tym razem Dunka pokonała 6:2, 4:6, 6:0 Katie Volynets (WTA 131), pogromczynię Ons Jabeur. W trzecim secie Amerykanka zdobyła tylko 10 punktów. W ciągu dwóch godzin i 10 minut Woźniacka uzyskała siedem przełamań.

W 1/8 finału dojdzie do konfrontacji Kerber z Woźniacką. Obie byłe liderki rankingu wróciły rywalizacji. Niemka ma za sobą przerwę macierzyńską, a Dunka wznowiła karierę. Obie mają w swoim dorobku wielkoszlemowe tytuły. Po jednym razie wygrały Australian Open. Kerber w Melbourne zwyciężyła w 2016 roku, a Woźniacka triumfowała dwa lata później. Dla Dunki jest to jedyny wielkoszlemowy skalp. Niemka tytuły zdobyła jeszcze w US Open 2016 i Wimbledonie 2018.

Dojdzie już do 16. konfrontacji Woźniackiej z Kerber. Bilans to 8-7 dla Niemki. Po raz ostatni trafiły na siebie w 2018 roku w Eastbourne. Wygrała wtedy Dunka po trzysetowej batalii. Wcześniej raz spotkały się w Indian Wells. W 2013 roku w półfinale zwyciężyła Woźniacka 2:6, 6:4, 7:5.

Jasmine Paolini (WTA 14) zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:4 Annę Kalinską (WTA 25) po dwóch godzinach i minucie. Rosjanka popełniła 10 podwójnych błędów. Włoszka trzy razy oddała podanie, a na przełamanie zamieniła cztery z 13 okazji.

W rywalizacji pozostają dwie Rosjanki. Anastazja Potapowa (WTA 33) w 61 minut rozbiła 6:1, 6:1 Nadię Podoroską (WTA 84). Argentynka wykorzystała tylko jeden z pięciu break pointów. Zdobyła zaledwie 35 punktów z 95 rozegranych (36,8 proc.). Potapowa spożytkowała sześć z 10 szans na przełamanie. Anastazja Pawluczenkowa (WTA 24) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:3 Beatriz Haddad Maię (WTA 13). W trwającym dwie godziny i 38 minut spotkaniu finalistka Rolanda Garrosa 2021 zaliczyła pięć przełamań.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału w Indian Wells?