Trudny początek, a potem zwrot akcji. Chwalińska gra dalej

Maja Chwalińska udanie rozpoczęła turniej rangi ITF w hiszpańskiej Terrassie. Polka przegrała co prawda pierwszego seta z rozstawioną Carlotą Martinez Cirez, ale później zdołała przechylić szalę na swoją korzyść.

Mateusz Kozanecki
Maja Chwalińska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Maja Chwalińska pnie się w światowym rankingu. 22-latka powróciła do trzeciej setki, a w minionym tygodniu dotarła do ćwierćfinału turnieju ITF w Larnace.

Zmagania w Terrassie rozpoczęła od pojedynku z rozstawioną z numerem 5 Hiszpanką Carlotą Martinez Cirez. Chwalińska prowadziła w pierwszym secie już 3:1 i miała własne podanie.

W tym momencie rozpoczęły się problemy Polki. Dała się przełamać wyżej notowanej przeciwniczce. Co więcej, do końca partii nie wygrała już ani jednego gema i przegrała tę część gry 3:6.

Początek drugiego seta to seria przełamań z jednej i drugiej strony. Obraz gry zmienił się przy stanie 2:2. Od tego momentu Polka zaczęła dominować na korcie.

W trzeciej partii zaczęła dominować na korcie. Wygrała trzy kolejne gemy bez straty choćby jednego punktu. Przy stanie 5:1 rywalka poddała mecz.

W kolejnej rundzie Polkę czekać będzie spotkanie z zawodniczką zajmującą niższe miejsce w rankingu. Chwalińska zagra z lepszą w starciu Nahia Berecoechcea (WTA 468) - Kaitlin Quevedo (WTA 650).