Urszula Radwańska lepsza niż Niemka

Wygrana konfrontacja Urszuli Radwańskiej z Angeliną Wirges zakończyła się po 19 gemach, mimo to wyeliminowanie Niemki zajęło Polce blisko dwie godziny.

Urszula Radwańska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Występ na kortach twardych w słoweńskiej Murskiej Sobocie jest drugim Urszuli Radwańskiej w marcu. Poprzednio grała we włoskim Solarino i doszła do ćwierćfinału. Wcześniej, coraz bardziej doświadczona tenisistka, wygrała dwa mecze, a zatrzymała ją rozstawiona z numerem pierwszym Viktoria Hruncakova.

Z kolei Urszula Radwańska tak samo we Włoszech, jak i w Słowenii radzi sobie bez rozstawienia. Na początku drabinki spotkała się z Angeliną Wirges, która jest notowana na 597. miejscu w rankingu WTA, czyli o 103 pozycje niżej niż Radwańska.

Polka zwyciężyła w dwusetowym meczu. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 6:4. W 10 gemach doszło do siedmiu przełamań. Urszula Radwańska utrzymała podanie o raz więcej niż Angelina Wirges, co pozwoliło na rozstrzygniecie seta. Tak Polka, jak i Niemka miały duże rezerwy do wykorzystania w serwisie.

Drugi set zakończył się wynikiem 6:3, więc przewaga Polki była jeszcze wyraźniejsza. Urszula Radwańska zdobyła prowadzenie w gemie na 2:1 i nie oddała go do końca meczu. Na finiszu ponownie seria przełamań i wygrana odbierającej Polki w ostatnim gemie była dobrym podsumowaniem spotkania.

Następną przeciwniczką Polki będzie kolejna Niemka - Lara Schmidt. Na ten mecz trzeba będzie poczekać do czwartku.