Słaby start, świetny finisz Jannika Sinnera. Porażka skandynawskiej gwiazdy

Mimo słabego początku Jannik Sinner bez straty seta pokonał Christophera O'Connella i awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Odpadł Casper Ruud, który przegrał z Nicolasem Jarrym.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ulashkevich / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Jannik Sinner nigdy w karierze nie odpadł wcześniej niż w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W tym roku, w swoim czwartym starcie na Florydzie, podtrzymał tę serię. We wtorek pokonał 6:4, 6:3 Christophera O'Connella i awansował właśnie do 1/4 finału.

Sinner we wtorek rozkręcał się bardzo powoli. Zaczął mecz słabo i w gemie otwarcia został przełamany. Szybko jednak wszedł na właściwe obroty i od stanu 2:4 przejął inicjatywę na korcie. Zdobył dziesięć z 13 końcowych gemów i po 111 minutach gry mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Rozstawiony z numerem drugim Sinner we wtorkowym meczu zaserwował dwa asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z czterech break pointów i posłał 21 zagrań kończących. Jego kolejnym rywalem będzie rewelacja imprezy, Tomas Machac.

Odpadł Casper Ruud. Oznaczony numerem siódmym Norweg dwukrotnie oddał podanie i przegrał 6:7(3), 3:6 ze świetnie serwującym i ofensywnie usposobionym (aż 37 zagrań wygrywających) Nicolasem Jarrym, turniejową "22".

Dla 28-letniego Jarry'ego to drugi w karierze awans do ćwierćfinału zmagań Masters 1000 (poprzedni wywalczył w zeszłym roku w Szanghaju). O półfinał Chilijczyk powalczy z rozstawionym z numerem trzecim i broniącym tytułu w Miami Open Daniłem Miedwiediewem.