Alexander Zverev zakończył przygodę młodego Węgra. Niemiec po sześciu latach w półfinale w Miami

Alexander Zverev po sześciu latach awansował do półfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W 1/4 finału Niemiec w dwóch setach pokonał rewelacyjnego Fabiana Marozsana.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ulashkevich / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Fabian Marozsan rewelacyjnie spisywał się podczas turnieju ATP Masters 1000 w Miami. 24-letni Węgier wyeliminował dwóch rywali z czołowej "10" rankingu (Holger Rune oraz Alexa de Minaura) i awansował do ćwierćfinału. Tam czekał na niego Alexander Zverev, który okazał się za mocny i zwyciężył 6:3, 7:5.

Rozstawiony z numerem czwartym Zverev od początku spotkania starał się uzyskiwać przewagę sytuacyjną dzięki mocy zagrań. Niemiec potężnie oraz skutecznie serwował i dobrze rozgrywał wymiany, choć Marozsan starał się grać w sposób urozmaicony i często próbował zaskakiwać skrótami.

W pierwszym secie Zverev gładko wyszedł na prowadzenie 3:1, po czym uzyskał kolejnego breaka i wygrał tę partię 6:3. Drugi był bardziej wyrównany. Gdy wydawało się, że o jego losach rozstrzygnie tie break, w ostatnim gemie Niemiec przełamał rywala i zakończył mecz.

Pojedynek trwał godzinę i 37 minut. W tym czasie Zverev zaserwował sześć asów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, wykorzystał trzy z siedmiu break pointów, posłał 20 zagrań kończących i popełnił pięć niewymuszonych błędów. Marozsanowi natomiast zapisano osiem asów, 29 uderzeń wygrywających oraz osiem pomyłek własnych.

Zverev drugi raz w karierze awansował do półfinału Miami Open. Poprzednio w 2018 roku, gdy dotarł do finału i przegrał z Johnem Isnerem. Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Carlos Alcaraz - Grigor Dimitrow.

- On jest niewiarygodny. Grając z nim, nie możesz mieć kontroli nad meczem - powiedział o Marozsanie 26-latek z Hamburga, podkreślając także zadowolenie z powodu awansu do 1/2 finału. - Cieszę się, że wróciłem do decydujących faz turniejów i mam możliwość rywalizowania z najlepszymi. Nie mogę doczekać się kolejnego wyzwania.