5:7, 6:3, 10-3. Emocje w ćwierćfinale Polki

Polka awansowała do półfinału Challengera w San Luis Potosi. Wspólnie z Laurą Pigossi zwyciężyła w trzech partiach z Quinn Gleason oraz Nataliją Stevanović.

Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Oba deble rozegrały drugi mecz na kortach ziemnych w Meksyku. Katarzyna Piter i Laura Pigossi wyeliminowały w pierwszej rundzie Julię Lohoff i Conny Perrin, a do zwycięstwa potrzebowały super tie-breaka. Dla Polki wygrana była pierwszą po serii ośmiu porażek. Pozytywny efekt dało pierwsze połączenie sił z Laurą Pigossi.

Quinn Gleason i Natalija Stevanović przeszły ekspresowo przez poprzednią rundę. W meczu z Victorią Rodriguez i Aną Sofią Sanchez oddały przeciwniczkom tylko jednego gema. Grające jako gospodynie Meksykanki nie zawiesiły poprzeczki wysoko Amerykance oraz Serbce.

Quinn Gleason i Natalija Stevanović chciały pójść za ciosem, choć poziom trudności drugiego meczu był wyższy niż poprzedniego. W pierwszym secie zwyciężyły 7:5. Prowadzenie 3:1 jeszcze nie zapewniło im spokoju, ponieważ Katarzyna Piter oraz Laura Pigossi doprowadziły do remisu 3:3. W następnych pięciu gemach lepsze były serwujące, a w ostatnim w partii doszło do przełamania.

Od drugiego seta lepiej wiodło się Katarzynie Piter i Laurze Pigossi. Do remisu 1:1 w partiach doprowadziły dzięki zwycięstwu 6:3 w secie bez wartkiego scenariusza. Polsko-brazylijski duet zdobył przewagę 2:0 i dowiózł ją do końca dzięki wygranym gemom serwisowym.

Tym samym o awansie do półfinału zdecydował super tie-break. Tak samo jak w poprzedniej rundzie cieszyły się po nim Katarzyna Piter i Laura Pigossi. Partia została zdominowana i zakończyła się przekonującym wynikiem 10-3.

Zwyciężczynie zagrają w następnym meczu z Rebeccą Marino i Marią Fernandą Navarro.

WTA Challenger San Luis Potosi:

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Laura Pigossi (Brazylia) / Katarzyna Piter (Polska) - Quinn Gleason (USA) / Natalija Stevanović (Serbia) 5:7, 6:3, 10-3

Czy Katarzyna Piter awansuje do finału w San Luis Potosi?