Alexander Zverev wygrał w sesji nocnej. Amerykanie na minusie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Sergio Perez / Na zdjęciu: Alexander Zverev
PAP/EPA / Sergio Perez / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev bez straty seta pokonał Luciano Darderego w nocnym meczu III rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Odpadło dwóch reprezentantów USA - Sebastian Korda i Ben Shelton.

.Ze względu na gorący doping włoskiej publiczności mecze przeciwko reprezentantom gospodarzy podczas turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie dla każdego tenisisty są wymagającym wyzwaniem. W niedzielną przed takim zadaniem stanął Alexander Zverev, który w III rundzie zmierzył się z Luciano Darderm. Niemiec jednak wywiązał się z niego w świetnym stylu i zwyciężył 7:6(3), 6:2.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Nie doszło w nim do żadnego przełamania, a w decydującym tie breaku wyraźnie lepszy okazał się Zverev (7-3). Z kolei w drugiej partii Niemiec dwukrotnie znalazł sposób na serwis Włocha, wygrywając 6:2.

Rozstawiony z numerem trzecim Zverev do zwycięstwa potrzebował godziny i 48 minut. W IV rundzie Niemiec, mistrz Internazionali BNL d'Italia z 2017 roku, zmierzy się z Nuno Borgesem.

W pojedynku dwóch czołowych amerykańskich tenisistów rozstawiony z numerem 11. Taylor Fritz ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, sam wykorzystał dwa z pięciu break pointów i pokonał 6:3, 6:4 oznaczonego "24" Sebastiana Kordę. Kolejnym rywalem 26-latka z San Diego będzie Grigor Dimitrow, turniejowa "ósemka".

Amerykanie zakończyli niedzielną rywalizację na minusie, bo wieczorem porażkę poniósł rozstawiony z numerem 12. Ben Shelton. 21-latek z Atlanty trzykrotnie oddał podanie i przegrał 2:6, 4:6 z Zhizhenem Zhangiem. Chińczyk o awans do ćwierćfinału powalczy z kwalifikantem Thiago Monteiro.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,877 mln euro niedziela, 12 maja

III runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Luciano Darderi (Włochy) 7:6(3), 6:2 Taylor Fritz (USA, 11) - Sebastian Korda (USA, 24) 6:3, 6:4 Zhizhen Zhang (Chiny) - Ben Shelton (USA, 12) 6:2, 6:4

Program i wyniki turnieju mężczyzn ZOBACZ WIDEO: Poważnie zachorowała. Pojawiły się obrzydliw