ITF Zabrze: Pierwsze mecze, pierwsze niespodzianki

Z jednodniowym opóźnieniem, spowodowanym deszczem, rozpoczęły się mecze pierwszej rundy turnieju z cyklu ITF w Zabrzu (z pulą nagród 10 tys. dol.). Nie obyło się bez niespodzianek z udziałem naszych rodaków.

Wiktor Miler

Największym zaskoczeniem była wygrana Dawida Celta nad rozstawionym z numerem pierwszym Adamem Vejmelką. Czech zajmuje w światowym rankingu 334. miejsce, a Polak sklasyfikowany jest na 1048. pozycji, ale na korcie nie było to zupełnie widoczne. Pierwszego seta bardzo szybko na swoją korzyść rozstrzygnął 23-letni Celt. Drugą partię na swoją korzyść rozstrzygnął Vejmelka 6:4 i o zwycięstwie musiał rozstrzygnąć trzeci set. W nim nieoczekiwanie lepszy okazał się częstochowianin.

Niespodziankę in minus sprawił grający z trójką Marcin Gawron. 20-latek nie dał rady pokonać kwalifikanta z Chile Hansa Podlipnika-Castillo. Spotkanie było wyrównane, ale ostatnie słowo w każdej z partii należało do Chilijczyka.

Odpadł również numer cztery turnieju, Robert Godlewski, którego pokonał inny kwalifikant z Ameryki Południowej Guillermo Hormazabal. Na usprawiedliwienie Polaka można dodać, że Chilijczyk jest wyżej sklasyfikowany w rankingu ATP (Hormazabal jest 557, a Godlewski 598), a w kwalifikacjach grał dlatego, że zbyt późno zgłosił się do turnieju.

Dwaj inni Polacy, którzy we wtorek rozegrali swoje mecze, pewnie awansowali do następnej rundy. Błażej Koniusz stracił w całym spotkaniu zaledwie jednego gema, a Grzegorz Panfil oddał swojemu rywalowi tylko trzy.

W dokończeniu innych spotkań przeszkodził deszcz, a ich dokończenie zaplanowano na środę.

Wtorkowe wyniki spotkań pierwszej rundy:

Dawid Celt (Polska, Q) - Adam Vejmelka (Czechy, 1) 6:0, 4:6, 6:4

Guillermo Hormazabal (Chile, Q) - Robert Godlewski (Polska, 4) 6:2, 7:6(3)

Jurek Stasiak (Australia) - Nikola Vuckovic (Szewcja, Q) 6:4, 6:1

Jiri Skoloudik (Czechy, 8) - Michal Pazicky (Słowacja) 6:4, 6:1

Massimo Capone (Włochy) - Daniel Stoehr (Niemcy, 6) 6:3, 6:3

Hans Podlipnik-Castillo (Chile, Q) - Marcin Gawron (Polska, 3) 6:4, 7:5

Grzegorz Panfil (Polska, 5) - Adolfo Gomez-Pinter (Hiszpania) 6:2, 6:1

Błażej Koniusz (Polska, 2) - Leonel Alberti (Argentyna) 6:0, 6:1

Jerzy Janowicz (Polska, 7) - Maciej Diłaj (Polska) 6:4, 4:6, 1:1 - spotkanie przerwane z powodu opadów deszczu

Marco Mokrzycki (Niemcy) - Maciej Rajski (Polska, WC) 6:3, 2:3 - spotkanie przerwane z powodu opadów deszczu

Roman Kutac (Czechy) - Kacper Owsian (Polska) 5:4 - spotkanie przerwane z powodu opadów deszczu

Michal Koneccy (Czechy) - Michal Navratil (Czechy) 6:2 - spotkanie przerwane z powodu opadów deszczu

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.