Jest już we Francji. Regularnie prowokuje na kortach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Anastazja Potapowa / Anastazja Potapowa
Instagram / Anastazja Potapowa / Anastazja Potapowa
zdjęcie autora artykułu

Anastazja Potapowa pochwaliła się, że jest już we Francji, gdzie wystartuje w Roland Garros. Rosjanka słynie z licznych prowokacji na korcie.

W tym artykule dowiesz się o:

"Rosyjska skandalistka" - tak jest często opisywana Anastazja Potapowa. W rankingu WTA zajmuje 41. miejsce, a ostatnio nie poszło jej najlepiej w Rzymie i w Madrycie. W obu turniejach odpadła już na etapie 1/64 rozgrywek.

Lepiej jej się wiedzie w deblu. W Madrycie dotarła do półfinału, a w Stuttgarcie do ćwierćfinału. Teraz czeka na Roland Garros, który rozpocznie się 26 maja. Nigdy jednak jej nie szło we Francji. Rok temu dotarła do 1/32 finałów, 12 miesięcy wcześniej odpadła już w kwalifikacjach.

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski nie może tylko odcinać kuponów. "Pracuję, aby utrzymywać rodzinę"

Swego czasu było głośno o jej starciu słownym z Igą Świątek. Potapowa w USA paradowała w koszulce Spartaka Moskwa, a później podczas derbów Moskwy uroczyście otworzyła mecz. Wówczas Iga Świątek zabrała głos na temat czynów Rosjanki.

- Nie powinna w takich czasach pokazywać swoich poglądów w ten sposób. Nawet jeśli jest fanką tej drużyny. Porozmawiałam o tym z WTA - mówiła Świątek. Ale Potapowa nie zamierzała siedzieć cicho i zripostowała liderkę rankingu WTA.

- Jeśli chodzi o zachowanie Świątek, nie sądzę, aby miała prawo potępiać ludzi za jakiekolwiek działania. Potępiła mnie, ale jej skargi mnie ani ziębią, ani grzeją! Jeśli chce mi coś zarzucić, to życzę jej powodzenia. Nie zwracam na to uwagi - powiedziała Potapowa.

W styczniu tego roku Potapowa po jednym z meczów ze złości zniszczyła rakietę i zostawiła ją na korcie. Organizatorzy Australian Open nałożyli karę na nią.

Z kolei w 2022 roku w Cincinnati doszło do skandalicznej sytuacji. Potapowa poskarżyła się sędzi na kibickę z ukraińską flagą. Fankę wyrzucono z kortu, organizatorzy straszyli ją policją. - Rosjanie przychodzą do twojego domu i dyktują zasady - powiedział wówczas ukraiński tenisista Ołeksandr Dołhopołow.

Od kilku miesięcy Potapowa ma męża. 23-latka w grudniu poślubiła innego tenisistę - Aleksandra Szewczenko. O nim też zrobiło się głośno. W styczniu tego roku postanowił zmienić obywatelstwo i nie występować w barwach Rosji, lecz Kazachstanu.

"Chcę, żeby wszyscy wiedzieli, że od przyszłego tygodnia będę reprezentował Kazachstan. Jestem z tego bardzo dumny i nie mogę się doczekać, aż pojawię się na korcie, próbując stworzyć pamiętne chwile dla siebie i mojego kraju" - przekazał.

Potapowa na kortach zarobiła dotychczas 3,5 mln dolarów. Wygrała dwa turnieje singlowe i najwyższe miejsce w rankingu WTA zajmowała w czerwcu 2023 roku. Zajmowała wówczas 21. pozycję.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty