ITF Zabrze: Dokończono spotkania pierwszej rundy

W środę odbyły się kolejne mecze pierwszej rundy turnieju z cyklu ITF w Zabrzu (z pulą nagród 10 tys. dol.). Mimo kolejnego deszczowego dnia udało się wyłonić wszystkich zawodników, którzy zagrają w drugiej rundzie.

Wiktor Miler

Dużą niespodziankę sprawił Maciej Diłaj, który pokonał rozstawionego z siódemką Jerzego Janowicza. Tenisiści rozpoczęli to spotkanie wczoraj, ale z powodu deszczu musieli je przerwać przy stanie 6:4, 4:6, 1:1. Dzisiejszego przedpołudnia, po powrocie na kort, nadzieja polskiego tenisa - Janowicz - wygrał tylko jednego gema. Na pewno 17-latek nie tak wyobrażał sobie start w tym turnieju.

Niespodziankę in plus sprawił za to grający w Zabrzu z dziką kartą Andrzej Kapaś. Pokonał on dużo wyżej sklasyfikowanego rywala w dwóch setach (Kapaś zajmuje 1333. pozycję w rankingu ATP, a jego rywal - Szwajcar Andrien Bossel - jest na 859. miejscu). Równie dobrze spisał się inny zawodnik z dziką kartą, Piotr Zieliński (1555. ATP). 21-latek pokonał sklasyfikowanego na 779. miejscu w świecie Karela Triske.

W środę, o ile pozwoli pogoda, odbędą się mecze 2. rundy singla i półfinały debla, w których wystąpią dwie polskie pary: Błażej Koniusz/Mateusz Kowalczyk oraz Marek Mrozek/Mateusz Szmugiel.