WTA Dauha: Radwańska nie ma rady na Šafářovą

W czwartym pojedynku między Agnieszką Radwańską a Lucie Šafářovą po raz trzeci lepsza Czeszka (WTA 35), która w I rundzie turnieju WTA Tour w Dausze pokonała dziesiątą rakietę świata z Krakowa 7:6(3), 6:3 w 1h53'.

Leworęczna Czeszka po raz kolejny okazała się dla Polki zbyt wymagającą rywalką. 24-latka z Brna odniosła nad krakowianką drugie zwycięstwo z rzędu; w tie breakach jakie rozegrały jest 4-1 dla Šafářovej.

Dla Radwańskiej był to trzeci turniej w sezonie. Rozpoczęła od ćwierćfinału Australian Open, a w ubiegłym tygodniu osiągnęła ćwierćfinał w Dubaju. Šafářová po niezłym otwarciu sezonu (ćwierćfinał w Brisbane, III runda Australian Open), w lutym w Paryżu i Dubaju odpadła w I rundzie. Kolejną rywalką Czeszki będzie Flavia Pennetta lub Jie Zheng (rozstrzygnie się we wtorek).

I SET Radwańska przełamała Šafářovą w drugim gemie, a następnie utrzymała własne podanie na sucho (dwa ostatnie punkty: stop-wolej bekhendowy i lob forhendowy) i prowadziła 3:0. Po ponownym przełamaniu rywalki w siódmym gemie krakowianka miała serwis na seta przy 5:1. W tym momencie rozpoczęły się jednak schody, bo Šafářová wzmocniła siłę uderzeń, mniej psuła i zaczęła odrabiać straty. W siódmym gemie Radwańska odparła cztery break pointy (pierwszego bajecznym drop-szotem), ale Czeszka uzyskała piątego za pomocą głębokiego forhendu wymuszającego błąd i przełamanie stało się faktem, gdy Polka popełniła podwójny błąd. W ósmym gemie też po grze na przewagi tenisistka z Brna utrzymała podanie, dwa ostatnie punkty zdobywając za pomocą loba forhendowego i wygrywającego serwisu. W dziewiątym gemie krakowianka oddała serwis na sucho i Šafářová po utrzymaniu podania wyrównała na 5:5. W 11. gemie Polka po obronie dwóch break pointów przełamała serwisową niemoc. Šafářová błyskawicznie doprowadziła do tie breaka, w którym od 3-3 zgarnęła trzy punkty seta kończąc wygrywającym serwisem.

II SET Šafářová przełamała Radwańską w czwartym i szóstym gemie i przy 5:1 serwowała na mecz. W siódmym gemie Czeszka przy 15-40 obroniła dwa break pointy, ale Polka uzyskała trzeciego, przy którym tenisistka z Brna popełniła podwójny błąd. Po utrzymaniu podania krakowianka zbliżyła się na 3:5. W dziewiątym gemie Šafářová od 0-30 zgarnęła cztery punkty, mecz kończąc krosem bekhendowym wymuszającym błąd Radwańskiej.

Qatar Ladies Open 2011, Ad-Dauha (Katar)
WTA Tour Premier, kort twardy, pula nagród 721 tys. dol.