WTA Dauha: Pe'er lepsza od Kuzniecowej, Azarenka wyeliminowana przez Hantuchovą

Rozstawiona z numerem szóstym Wiktoria Azarenka (WTA 9) przegrała z Danielą Hantuchovą (WTA 30) 6:4, 1:6, 2:6 w I rundzie turnieju Qatar Ladies Open na kortach twardych w Dausze.

Było to drugie spotkanie obu tenisistek i po raz drugi górą była Słowaczka. W 2007 roku w San Diego także zwyciężyła w trzech setach. Hantuchová przed dwoma tygodniami w Pattai zdobyła swój pierwszy od 2007 roku tytuł po zwycięstwie nad Sarą Errani, ale szybkie przenosiny do Dubaju okupiła chorobą i odpadła w I rundzie po porażce z Anną Czakwetadze. Urodzona w Popradzie tenisistka na trzy występy w Dausze dwukrotnie doszła do półfinału (2005, 2007). Azarenka po raz pierwszy w tym sezonie odpadła w I rundzie.

W trwającym 2,5 godziny spotkaniu Hantuchová zaserwowała dziewięć asów, obroniła dziewięć z 13 break pointów i wykorzystała siedem z 18 okazji na przełamanie serwisu Azarenki. Słowaczka I seta przegrała po 68 minutach walki, a w III partii od 0:2 zdobyła sześć gemów. To jej drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 na przestrzeni kilku tygodni. W Pattai w drodze po tytuł pokonała Wierę Zwonariową.

Rozstawiona z numerem piątym Jelena Janković (ATP 6), która w ubiegłym tygodniu w Dubaju osiągnęła półfinał, pokonała grającą z dziką kartą Fatmę Al Nabhani (ATP 426) 6:1, 6:3 wykorzystując pięć z siedmiu break pointów i zgarniając 70 proc. punktów przy swoim podaniu. 19-letnia Al Nabhani to jedyna notowana reprezentantka Omanu.

Rozstawiona z numerem ósmym Pe'er (WTA 12) pokonała finalistkę z Dubaju z ubiegłego tygodnia Kuzniecową (WTA 13) 6:2, 6:4, wykorzystując sześć z ośmiu break pointów. Izraelka wygrała drugie kolejne spotkanie z rosyjską finalistką turnieju w Dausze z 2004 i 2007 roku i wyrównała stan ich bezpośrednich pojedynków na 4-4.

Dominika Cibulková (WTA 27) i Wiera Duszewina (WTA 56) wygrały swoje mecze po obronie piłek meczowych. Słowaczka, która w ubiegłym tygodniu w Dubaju przegrała z Jarmilą Groth, obroniła cztery meczbole przy 2-6 w tie breaku III seta i tym razem pokonała Australijkę 6:4, 4:6, 7:6(8). Duszewina w meczu z Maríą José Martínez (WTA 29) odparła trzy meczbole przy 5:6 i 0-40 i pokonała Hiszpankę 4:6, 6:1, 7:6(1). Rosjanka obroniła 11 z czterech break pointów, a sama mając siedem szans na przełamanie zamieniła cztery.