WTA Miami: Zwonariowa pokonała Radwańską w ćwierćfinale

Trzecia w sezonie próba Agnieszki Radwańskiej awansu do półfinału także nieudana. W Miami lepsza od krakowianki była Wiera Zwonariowa (7:5, 6:3 w 1h35'), która o finał zagra z Wiktorią Azarenką.

Dla krakowianki był to trzeci ćwierćfinał w sezonie (Australian Open, Dubaj). Ciągle ostatnim jej półfinałem pozostaje ten osiągnięty w sierpniu 2010 roku w San Diego (doszła do finału). Finalistka Wimbledonu i US Open 2010 Zwonariowa pokonując Polkę po raz drugi (w 2007 roku w Moskwie 6:2, 6:2) osiągnęła czwarty półfinał w sezonie (Australian Open, Pattaya, triumf w Dausze).

Radwańska w poprzedniej rundzie rozbiła bardzo niewygodną dla siebie Franceskę Schiavone (przegrała z Włoszką cztery wcześniejsze spotkania), a w II i III rundzie także bez straty seta odprawiła Barborę Záhlavovą Strýcovą i Marię Kirilenko. Bardzo agresywna, podejmująca duże ryzyko w trudnych warunkach (przez cały czas wiał porywisty wiatr) Zwonariowa, która miała za sobą trzysetowe mecze z Dinarą Safiną i Marion Bartoli, okazała się dla Polki zbyt wymagającą rywalką i krakowianka po raz drugi z rzędu zatrzymała się w Miami na ćwierćfinale. Rosjanka po raz drugi zagra w tej imprezie w półfinale. W 2008 roku przegrała z Jeleną Janković, tym razem jej rywalką w walce o finał będzie Kim Clijsters (WTA 2) lub Wiktoria Azarenka (WTA 8).

CZYTAJ: Zwonariowa kończy drugi fakultet, a mimo to jest w czołówce tenisistek

I SET Zwonariowa rozpoczęła od krosa bekhendowego. Serwująca Radwańska od 15-30 popełniła dwa błędy forhendowe. W drugim gemie finalistka Wimbledonu i US Open 2010 od 30-0 straciła dwa punkty, a przy 40-30 (bekhend po linii) nie wykorzystała szansy na 2:0. Jeszcze jednym bekhendem Rosjanka uzyskała drugą przewagę i wykorzystała ją za pomocą forhendu (serwisem na środek kortu dostała wystawkę). W trzecim gemie krakowianka tak jak Zwonariowa od 30-0 straciła dwa punkty, jednak utrzymała podanie po grze na przewagi. W czwartym gemie Polka z wydatną pomocą rywalki (dwa podwójne błędy) zaliczyła przełamanie powrotne i po utrzymaniu własnego podania do 15 objęła prowadzenie 3:2. Po serii łatwo wygrywanych gemów przez zawodniczki serwujące bardzo dobrze mieszająca serwisy Radwańska prowadziła 5:4. W 10. gemie Zwonariowa od 30-0 straciła trzy punkty, by obronić setbola asem i po grze na przewagi wyrównać na 5:5. Chwila serwisowej słabości kosztowała krakowiankę przełamanie na sucho. Tenisistka z Moskwy nie zmarnowała szansy i w 12. gemie zgarniając cztery punkty od 0-30 zamknęła seta wynikiem 7:5.

II SET W gemie otwarcia Radwańska popisała się kapitalnym dobiegiem do drajw-woleja Rosjanki i minięciem forhendowym (utrzymała podanie do 30). W drugim gemie Zwonariowa tak jak w gemie finałowym I seta od 0-30 wygrała cztery piłki. W trzecim gemie podobnego wyczynu dokonała Polka, która przy 15-30 popisała się bajecznym drop-szotem bekhendowym, a następnie akcją kros bekhendowy + wolej forhendowy. Utrzymując podanie na sucho (wolej forhendowy na koniec) Zwonariowa wyrównała na 2:2. W piątym gemie przy 15-15 tenisistka z Moskwy popisała się forhendowym minięciem, po czym forhend w siatkę wpakowała Radwańska. Finalistka Wimbledonu i US Open 2010 wykorzystała już pierwszego break pointa, a w szóstym gemie od 15-30 wzięła trzy piłki i prowadziła 4:2. W siódmym gemie strzałem forhendowym (piłka wylądowała na linii) Rosjanka uzyskała dwa break pointy i wykorzystała drugiego agresywnym returnem forhendowym wymuszając błąd krakowianki. W ósmym gemie Polka przełamała Rosjankę za pomocą ostrego minięcia forhendowego. Serwująca by zbliżyć się na 4:5 Agnieszka przy 15-40 obroniła pierwszą piłkę meczową, ale za drugą okazją Zwonariowa zakończyła mecz szybką kontrą bekhendową.