ATP Indian Wells: Fyrstenberg i Matkowski nie bez trudu w II rundzie

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do II rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells. Rozstawieni z numerem szóstym reprezentanci Polski pokonali w piątek 5:7, 7:6(4), 10-8 Niemca Philippa Kohlschreibera oraz Francuza Gaëla Monfilsa.

Rafał Smoliński

Fyrstenberg i Matkowski do Indian Wells przylecieli z Dubaju, gdzie w minioną sobotę dotarli do pierwszego w sezonie finału zawodów głównego cyklu. W słonecznej Kalifornii startują wspólnie już po raz ósmy, a najlepszy wynik uzyskali przed trzema laty, kiedy to w meczu o półfinał ulegli najwyżej aktualnie notowanym na świecie braciom Bryanom.

W piątek reprezentanci Polski potrzebowali godziny i 49 minut, aby awansować do 1/8 finału amerykańskich zawodów. Pierwszego breaka już w trzecim gemie meczu uzyskali Kohlschreiber i Monfils, ale biało-czerwoni zdołali wyrównać na 3:3. W kluczowym momencie premierowej odsłony rywale zdobyli jednak cennego breaka, kończąc następnie seta przy własnym podaniu w 12. gemie.

Rozstawieni z numerem szóstym Fyrstenberg i Matkowski od utraty serwisu rozpoczęli drugą partię, ale po chwili był już remis 1:1. Polscy debliści w 10. gemie mogli rozstrzygnąć losy seta, lecz niemiecko-francuski duet nie dał sobie odebrać podania. Własnego serwisu nie straciła już żadna para i o losach drugiej odsłony zadecydował tie break. Biało-czerwoni wypracowali sobie bezpieczną przewagę i w stosunku 7-4 rozstrzygnęli na swoją korzyść tenisową dogrywkę.

Przy stanie 1-1 w setach konieczne stało się rozegranie mistrzowskiego tie breaka, w celu wyłonienia zwycięzcy całego spotkania. Na pierwszą zmianę stron Fyrstenberg i Matkowski schodzili z prowadzeniem 4-2, które następnie zwiększyli na 8-5. Kolejne trzy piłki padły co prawda łupem Kohlschreibera i Monfilsa, ale to Polacy wypracowali pierwszego meczbola. Biało-czerwoni nie zmarnowali okazji, kończąc ten pojedynek siódmym asem serwisowym.

Swoich kolejnych rywali Fyrstenberg i Matkowski poznają w niedzielę, kiedy to Kolumbijczyk Juan Sebastián Cabal i Amerykanin Scott Lipsky zmierzą się z występującym w turnieju z dziką kartą duetem: Matthew Ebden z Australii i Ryan Harrison z USA.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Plexipave), pula nagród 4,694 mln dol.
piątek, 9 marca

I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska, 6) / Marcin Matkowski (Polska, 6) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) / Gaël Monfils (Francja) 5:7, 7:6(4), 10-8

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.